Ogród i dom

Meble do kuchni w stylu vintage

Meble do kuchni w stylu vintage
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie domowej kuchni w stylu vintage. Wyróżnia się on przede wszystkim dużą przytulnością oraz elegancją, nawiązując bezpośrednio do lat 50. bądź 60. Mamy tutaj najczęściej do czynienia z opływowymi kształtami, pastelowymi barwami i sporą ilością elementów wykonanych z naturalnego drewna, co przywołuje na myśl kuchnie naszych babć. Oczywiście kluczową rolę w takiej przestrzeni odgrywają meble o stosunkowo prostej formie, nawiązujące do stylu dworkowego. 

Solidny stół to serce wnętrza

W kuchni nawiązującej do przeszłości musi się bez wątpienia znaleźć sporej wielkości prostokątny lub okrągły stół – najlepiej dębowy, bukowy albo jesionowy (o jasnej kolorystyce). Warto go ustawić na samym środku pomieszczenia, tak aby stanowił główne miejsce gromadzenia się wszystkich członków rodziny podczas śniadań, obiadów czy kolacji. Pożądane dodatki to śnieżnobiały obrus, wiklinowy koszyczek na chleb i podkładki pod naczynia z bambusa.

Dodatkowo należy postawić obok stołu zestaw krzeseł z prostymi nogami i wyraźnie zaokrąglonymi wspornikami. Świetnie będą się prezentowały zwłaszcza modele obite materiałową tapicerką udekorowaną motywami roślinnymi. Pozostałe wartościowe konstrukcje to porządny kredens z rzeźbionymi frontami (do przechowywania naczyń i sztućców), a także szafki ścienne wyposażone w sztukaterię i mosiężne uchwyty (o kolorze brązowym lub grafitowym). Dodajmy, że mnóstwo wyjątkowych mebli kuchennych zaprojektowanych w stylu vintage posiada w swojej bogatej ofercie ten konkretny sklep online: https://meble-prowansalskie.pl/meble-do-kuchni/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*