Jak urządzić strefę relaksu w ogrodzie?

Przydomowy ogród to wprost idealne miejsce do wypoczynku, zwłaszcza w okresie letnim, gdy pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. W związku z tym warto tutaj zaaranżować specjalną strefę relaksu, w której będzie można spokojnie odpocząć, spotkać się z rodziną lub znajomymi czy rozpalić grill. Dobrym pomysłem na odgrodzenie takiej przestrzeni jest zwłaszcza stylowy płotek wiklinowy. Jeśli zaś chodzi o wyposażenie, to niezbędne będą wygodne meble i różne dodatkowe akcesoria. 

Odpowiednie meble to gwarancja udanego wypoczynku

Urządzając strefę relaksu w ogrodzie, w pierwszej kolejności zadbajmy o jej zacienienie, bo pozwoli to ochronić się przed nadmiernym słońcem i wiatrem. Ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie tego miejsca obok tarasu i wydzielenie go z użyciem takich konstrukcji, jak choćby maty ogrodzeniowe wykonane z naturalnej wikliny. Oczywiście kluczową rolę odgrywają meble, które powinny być nie tylko wygodne, ale również lekkie (mobilne) oraz łatwe w czyszczeniu. Doskonale sprawdzą się modele technorattanowe, przyjazne dla środowiska i wystarczająco odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych (krzesła, stoły, stoliki kawowe itp.).

Poza tym w strefie relaksu warto umieścić niewielką tapicerowaną sofę o stelażowej, lekkiej konstrukcji oraz specjalne pufy z miękkimi siedziskami. Nie obejdzie się też bez dodatkowych elementów, wzbogacających wygląd i funkcjonalność omawianego miejsca. Mowa tutaj m.in. o świecących lampionach, kwiecistych girlandach, świecach wprowadzających intymny nastrój, hamaku rozwieszonym między drzewami czy piaskownicy dla dzieciaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × trzy =