Ogród i dom

Jak urządzić strefę relaksu w ogrodzie?

Jak urządzić strefę relaksu w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowy ogród to wprost idealne miejsce do wypoczynku, zwłaszcza w okresie letnim, gdy pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. W związku z tym warto tutaj zaaranżować specjalną strefę relaksu, w której będzie można spokojnie odpocząć, spotkać się z rodziną lub znajomymi czy rozpalić grill. Dobrym pomysłem na odgrodzenie takiej przestrzeni jest zwłaszcza stylowy płotek wiklinowy. Jeśli zaś chodzi o wyposażenie, to niezbędne będą wygodne meble i różne dodatkowe akcesoria. 

Odpowiednie meble to gwarancja udanego wypoczynku

Urządzając strefę relaksu w ogrodzie, w pierwszej kolejności zadbajmy o jej zacienienie, bo pozwoli to ochronić się przed nadmiernym słońcem i wiatrem. Ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie tego miejsca obok tarasu i wydzielenie go z użyciem takich konstrukcji, jak choćby maty ogrodzeniowe wykonane z naturalnej wikliny. Oczywiście kluczową rolę odgrywają meble, które powinny być nie tylko wygodne, ale również lekkie (mobilne) oraz łatwe w czyszczeniu. Doskonale sprawdzą się modele technorattanowe, przyjazne dla środowiska i wystarczająco odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych (krzesła, stoły, stoliki kawowe itp.).

Poza tym w strefie relaksu warto umieścić niewielką tapicerowaną sofę o stelażowej, lekkiej konstrukcji oraz specjalne pufy z miękkimi siedziskami. Nie obejdzie się też bez dodatkowych elementów, wzbogacających wygląd i funkcjonalność omawianego miejsca. Mowa tutaj m.in. o świecących lampionach, kwiecistych girlandach, świecach wprowadzających intymny nastrój, hamaku rozwieszonym między drzewami czy piaskownicy dla dzieciaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*