Rynek budowlany

Malowanie ścian – poradnik

Malowanie ścian – poradnik
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie ścian wydaje się być bardzo prostą czynnością, jednak pierwsze trudności zazwyczaj pojawiają się już na starcie, a wynikają one jedynie z niewiedzy. Jeśli odpowiednio się przygotujemy, zabezpieczymy wszystkie powierzchnie i wyposażymy się w niezbędne akcesoria, cały proces pójdzie gładko. Na początku warto odwiedzić market budowlany lub sklep internetowy sprzedający odpowiedni asortyment. Np. na https://www.sklep.majic.pl/5-farby kupimy farby renomowanych marek świetnie sprawdzające się na naszych ścianach, ale również wszelkiego rodzaju gadżety ułatwiające nam pracę.

Na pewno przyda się nam wałek na kiju teleskopowym, kuweta, pędzle, folia ochronna, taśma malarska oraz farba podkładowa, o której początkująca ekipa remontowa może zapomnieć. Jeśli na płaszczyznach, które będziemy poddawać zabiegom upiększającym, występują ubytki, warto zaopatrzyć się także w szpachelkę i tynk lub akryl, którym zalepimy dziurki. 

Malowanie krok po kroku

Zanim przystąpimy do malowania, musimy usunąć z pomieszczenia wszystkie zbędne przedmioty oraz meble, a pozostałe elementy, wraz z oknami i podłogą, zabezpieczyć folią, którą przymocujemy za pomocą taśmy. Tak przygotowany pokój jest gotowy do pierwszych  prac związanych z zaszpachlowaniem pęknięć, jak również ubytków. Następnie możemy pomalować powierzchnię farbą podkładową, na którą naniesiemy kolor.

Aby uniknąć nieestetycznych plam, warto zacząć cały proces od nałożenia warstwy emulsji na sufit. Trzeba pamiętać, że każda malowana płaszczyzna musi dobrze wyschnąć przed nałożeniem kolejnej warstwy koloru. Taśmy, które przyklejaliśmy na potrzeby zabezpieczenia, dobrze jest oderwać, póki farba jest jeszcze mokra, a wszelkie zakamarki domalujmy pędzlem. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*