Życie codzienne

Co można znaleźć na targach antyków?

Co można znaleźć na targach antyków?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Antyki, czyli przedmioty posiadające wartość zabytkową i historyczną zyskują coraz większą popularność. a ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Czy warto w nie inwestować? Zdecydowanie tak, zwłaszcza dzisiaj, kiedy zmęczeni masową produkcją mebli i dodatków pragniemy nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalny, indywidualny i elegancki charakter.

Gdzie szukać antyków?

Współcześnie istnieje wiele możliwości zakupu antyków – od aukcji internetowych po specjalne targi. O ile w przypadku aukcji internetowych, gdzie musimy polegać na opisie i zdjęciach przedmiotów, biorąc pod uwagę fakt, że dany przedmiot, zwłaszcza o delikatnej konstrukcji, jak niezwykle popularne ostatnimi czasy stare lampy naftowe, może ulec uszkodzeniu w trakcie przesyłki, o tyle targi staroci pozwalają na weryfikację stanu danego przedmiotu na własne oczy.

Starocie warte uwagi

Co warto szukać na takich targach? Oprócz wspomnianych lamp naftowych, szczególna uwagę warto zwrócić na oryginalną, ręcznie malowaną porcelanę, zegary oraz meble, zwłaszcza antyczne komody, sekretarzyki czy krzesła antyczne. Przeżywają one akurat drugą młodość. Nawet młode osoby, które urządzają swoje pierwsze mieszkanie czy dom chcą mieć w swoim wnętrzu niepowtarzalny element sztuki dekoracyjnej i użytecznej, który nada mieszkaniu niepowtarzalnego stylu. Ale targi antyczne to także idealne miejsce na fanów mody, zwłaszcza tej w stylu retro. Można tam bowiem znaleźć oryginalne i niepowtarzalne dodatki (np. torebki czy biżuteria), które kilkadziesiąt lat temu wykonywano z doskonałą wręcz precyzją. To najczęściej rzeczy ręcznie robione, do których wykorzystywano produkty najlepszej jakości, przez co nawet dzisiaj potrafią być w nieskazitelnym stanie. W końcu, targi antyczne to doskonałe miejsce dla bibliofilów, czyli kolekcjonerów literatury. Można tutaj często znaleźć wczesne (a nawet pierwsze) wydania książek, które będą białym krukiem każdej kolekcji.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*