Zdrowie i medycyna

Kto może zostać wolontariuszem w szpitalu?

Kto może zostać wolontariuszem w szpitalu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wolontariusz w szpitalu to osoba, która oferuje chorym pomoc w codziennych aktywnościach, z jakimi codziennie mierzy się pacjent. Są to różnego rodzaju czynności pielęgnacyjne np.: pielęgnacja włosów, paznokci, dłoni czy stóp. Wychodzenie z podopiecznymi na spacery, czytanie im prasy, pomoc w zakupach, czy zwyczajna rozmowa. Czasami dla pacjentów organizowane są koncerty muzyki rozrywkowej lub klasycznej, wieczory poezji i inne formy rozrywki. Wolontariat medyczny spotyka się z ogromnym entuzjazmem ze strony samych pacjentów, ale i ze strony personelu medycznego oraz rodziny chorego.  

Czego oczekuje się od kandydatów?

Wolontariuszem może zostać osoba, która odznacza się ogromną empatią i radością z niesienia pomocy cierpiącym. Zanim jednak uda się na oddział, musi przejść szkolenie, które odpowiednio przygotuje go do pracy z osobami potrzebującymi wsparcia. Pokaże jakie trudności i wyzwania czekają na niego w pracy z drugim człowiekiem. Nauczy jak skutecznie przełamywać bariery interpersonalne.

Pomaganie? To proste!

Pomoc dla cierpiących nie jest zarezerwowana tylko dla medyków oraz wolontariuszy. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę, która złoży się na fundament pomocy i wsparcia potrzebującym. Na stronie https://fho.org.pl/ można uzyskać informacje dotyczące wolontariatu, szkoleń. Można również skontaktować się ze specjalistami z różnych dziedzin medycznych oraz społecznych. Jest również możliwość wsparcia Fundacji Hospicjum Onkologicznego, które jest jednym z narzędzi wolontariatu w Polsce.  Form pomocy jest wiele, a każda jest nieocenionym darem, który możemy dać drugiemu człowiekowi.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*