Koncentrator tlenu – co to jest i jakie ma działanie?

Jakie ma działanie?

Koncentrator tlenu medycznego to urządzenie, które produkuje, przechowuje i dystrybuuje tlen do użytku medycznego. Koncentrator jest zwykle używany przez pacjentów, którzy nie są w stanie normalnie oddychać lub tych z chorobami układu oddechowego, które wymagają wyższego niż normalny poziomu tlenu, takich jak POChP lub bezdech senny.

Koncentratory tlenu są dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach. Mogą to być urządzenia przenośne lub jednostki stacjonarne, które siedzą na podłodze lub stole w domu. Niektóre jednostki mają kółka, więc można je łatwo przenosić, a inne mogą być używane zarówno w domu, jak i podczas podróży.

Istnieją dwa rodzaje koncentratorów: przepływ pulsacyjny i przepływ ciągły. Jednostki z przepływem impulsowym dostarczają tlen w impulsach za pomocą kompresora, który przepycha powietrze przez rurkę do zbiornika lub butli z tlenem. Koncentratory o przepływie ciągłym pobierają powietrze z pomieszczenia przez filtry przed przepchnięciem go przez rurkę do zbiorników lub butli.

Co to jest koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu to małe urządzenie, które wytwarza czysty tlen ze sprężonego powietrza lub innych gazów (np. azotu). Są one często używane, aby pomóc pacjentom z chorobami układu oddechowego łatwiej oddychać, zapewniając im dodatkowy tlen bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, gdzie jest więcej zanieczyszczeń i cząstek zanieczyszczeń w powietrzu (które mogą podrażniać płuca).

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu, to koncentrator tlenu wypożyczalnia Warszawa, jest miastem, gdzie to zrealizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 4 =