Kiedy należy udać się do ortopedy?

Wizyta u ortopedy jest zwykle potrzebna, gdy masz ból lub sztywność w stawach. Lekarz sprawdzi, czy nie ma tkliwości, obrzęku i zaczerwienienia, które mogą wskazywać na poważniejszy problem.

Lekarz może również zalecić wykonanie zdjęcia rentgenowskiego lub rezonansu magnetycznego (MRI) w celu potwierdzenia diagnozy.

Do najczęstszych przyczyn bólu stawów należą:

Zapalenie stawów

Jest to zapalenie jednego lub więcej stawów spowodowane zużyciem w wyniku nadmiernego użytkowania lub urazu. Zapalenie stawów może być sklasyfikowane jako zwyrodnieniowe (choroba zwyrodnieniowa stawów), zapalne (reumatoidalne zapalenie stawów) lub zakaźne (septyczne zapalenie stawów). Choroba zwyrodnieniowa stawów zwykle dotyka ludzi starszych; reumatoidalne zapalenie stawów dotyka ludzi w każdym wieku; septyczne zapalenie stawów jest rzadkie, ale poważne, ponieważ może prowadzić do zatrucia krwi (posocznica).

Zapalenie torebki stawowej

Występuje, gdy bursy stają się zapalone z powodu tarcia między kośćmi i ścięgnami lub więzadłami w stawie. Bursy to małe, wypełnione płynem woreczki, które pomagają amortyzować ścięgna i mięśnie w pobliżu stawów, umożliwiając im gładkie przesuwanie się względem siebie bez nadmiernego tarcia. Zapalenie kaletki maziowej najczęściej dotyka okolic barku, łokcia i kolana – gdzie części te ocierają się o siebie podczas poruszania się.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z usług specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę internetową, aby poznać szczegóły: https://familymedica.waw.pl/oferta/lekarz-ortopeda-dzieciecy-warszawa-ursus/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − siedem =