Zdrowie i medycyna

Badanie wzroku – z jakich najczęściej badań się składa?

Badanie wzroku – z jakich najczęściej badań się składa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie oczu składa się z kilku oddzielnych testów. Lekarz zada Ci pytania dotyczące Twojego wzroku i ogólnego stanu zdrowia, a następnie wykona kilka prostych testów. Może być również konieczne poddanie się bardziej szczegółowym badaniom lub testom, w zależności od charakteru dolegliwości.

Aby przeprowadzić badanie wzroku, lekarz musi wykonać kilka badań. Do najważniejszych z nich należą:

Badanie ostrości wzroku 

Badanie to polega na pokazywaniu pacjentowi różnych symboli i liczb w różnych odległościach od jego oczu. Następnie lekarz mierzy, jak dobrze pacjent może je zobaczyć. Test ten wykonuje się w celu sprawdzenia, czy pacjent ma jakiekolwiek problemy ze wzrokiem.

Badanie w lampie szczelinowej 

To badanie wykonuje się, gdy lekarz podejrzewa, że mogą istnieć jakieś problemy z powierzchnią oka lub z jego wewnętrznymi warstwami. Używa on specjalnego mikroskopu i źródła jasnego światła (lampa szczelinowa), aby bardzo dokładnie i szczegółowo zbadać powierzchnię oka.

Tonometria 

Badanie to mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe (ciśnienie wewnątrz gałki ocznej). Wykonuje się go w celu sprawdzenia, czy może występować jaskra (podwyższone ciśnienie wewnątrz gałki ocznej), która może prowadzić do utraty wzroku lub ślepoty, jeśli nie jest prawidłowo leczona.

Jeśli chcesz poddać się badaniu wzroku, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać wszystkie szczegóły: https://contempo.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*