Technika i auto-moto

Kanister idealny na wyprawy typu off road

Kanister idealny na wyprawy typu off road
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawy off-roadowe są dzisiaj bardzo popularne. Ludzie chętnie wyjeżdżają swoimi Jeepami i innymi autami terenowymi, bądź sportowo-użytkowymi (SUV) w lżejszy bądź cięższy teren. Można tam zażyć ciekawych przygód, zobaczyć nieco przyrody, potaplać się w błocie, przejechać przez jeziora i tak dalej. Jednak spalanie w terenie jest bardzo duże, a stacji benzynowych nigdzie w pobliżu może nie być, dlatego przyda się nam jakiś pojemny kanister off road. Dzisiaj sprawdzimy gdzie można kupić takie kanistry i jak wybrać odpowiednią wersję.

Im większy tym lepszy?

Teoretycznie lepiej mieć pod ręką większy zapas paliwa, niż mniejszy. Dlatego też wiele osób zabiera po kilka kanistrów off road, lub też kupuje jeden, ale bardzo duży. Przez to do auta nie mieszczą im się inne przydatne przedmioty, jak chociażby ręczna wyciągarka, która może być niezbędna by wydostać auto z błota, gdy się zakopiemy. Dlatego wielkość kanistra powinna zostać dobrana odpowiednio do naszych potrzeb, a nie na zasadzie, że im większy tym lepszy.

Gdzie kupić kanister?

Przede wszystkim w zwykłych sklepach czy na stacji benzynowej nie dostaniemy już dziś kanistrów o pojemności większej niż 20 litrów. Może się to wydawać bardzo dużo, ale samochody terenowe w ciężkich warunkach mogą spalić tyle paliwa nawet w godzinę zabawy. Na szczęście odpowiednio większe kanistry, które są przeznaczone specjalnie dla off roadu, można dostać w internecie, na przykład na http://kanistrynawyprawy.pl. Wszystkie kanistry mają oczywiście atest UE i mogą być bezpiecznie tankowane na każdej stacji benzynowej. Odtąd nie będziemy już się obawiać, że zabraknie nam paliwa gdzieś w środku pól i lasów!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*