Technika i auto-moto

Drony dla podróżników

Drony dla podróżników
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór drona powinien być dobrze przemyślany. W zależności od tego, do czego będziemy go używać, możemy postawić na kompletnie różne rozwiązania. Osoby używające tego typu urządzeń do rejestrowania swoich podróży mają podwójnie utrudnione zadanie. Oprócz wyboru konkretnych rozwiązań technologicznych muszą one pamiętać jeszcze o tym, gdzie i w jaki sposób będą go ładować oraz zastanowić się nad tym, jak konkretny model zniesie bezustanny transport. 

Sposób podróży a wybór drona

Jeśli chcemy używać drona do rejestrowania pięknych widoków, z pewnością musimy postawić na rozwiązania gwarantujące wysoką jakość obrazu, wyposażone w dobrą stabilizację i możliwość podglądu. Zarówno profesjonalne, jak i te nieco tańsze drony z kamerą hd zapewnią nam świetnej jakości zdjęcia z lotu ptaka. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, w jaki sposób podróżujemy. Jeśli głównie latamy samolotem, możemy sobie pozwolić na rozwiązania droższe i większe, z powodzeniem zmieścimy je w walizce, ryzyko kradzieży czy uszkodzenia jest minimalne. Sprawa komplikuje się w przypadku podróży autostopem czy pociągiem. Musimy wtedy mieć cały nasz bagaż ze sobą, ogranicza nas więc miejsce i ciężar plecaka czy torby. Będziemy więc raczej celować w modele mniejsze lub składane, bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Ładowanie 

Jeśli dron ma podróżować razem z nami, musimy też zastanowić się, w jaki sposób będziemy go ładować. Jeśli śpimy w hotelu, nie ma najmniejszego problemu. Gorzej, jeśli uprawiamy tzw. couchsurfing, śpimy pod namiotem lub jeździmy własnym samochodem. Wtedy warto pokusić się o rozwiązania z wymiennym akumulatorem lub niskoprądowe, pozwalające na ładowanie z gniazdka samochodowego lub powerbanku. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*