Biznes i marketing

Jak zorganizować piknik plenerowy dla pracowników?

Jak zorganizować piknik plenerowy dla pracowników?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piknik firmowy w plenerze jest idealnym pomysłem na integrację pracowników. Wydarzenie to musi jednak zostać perfekcyjnie zorganizowane, tak aby wszyscy uczestnicy czuli się komfortowo i bezpieczne, a także mieli dużo radości z zabawy. Piknik musi zatem spełnić określone cele, wpisujące się w oczekiwania jego zleceniodawcy, czyli najczęściej właściciela danej firmy.

Najważniejszy jest dobry termin i pomysłowa organizacja przestrzeni

Głównym celem pikniku plenerowego jest budowanie pozytywnych relacji między osobami zatrudnionymi w konkretnej firmie, opierające się na ich integrowaniu i zacieśnianiu więzi. Dotyczy to zarówno samych pracowników, jak i członków ich rodzin. Warto podkreślić, że tego rodzaju wydarzenia mają wyjątkowo pozytywny wpływ na atmosferę panującą w miejscu pracy. Piknik powinien zostać zorganizowany w takim terminie, aby wszyscy zaproszeni goście mogli na niego dotrzeć bez problemu.

Wybierając jego datę, należy brać pod uwagę przede wszystkim sytuację w przedsiębiorstwie – podstawą jest unikanie tzw. gorących terminów, czyli okresów, kiedy są sporządzane istotne projekty albo realizowane duże zamówienia. Taki czas nie sprzyja bowiem zabawie i relaksowi na świeżym powietrzu. Miejsc na zorganizowanie pikniku plenerowego jest cała masa, ale zaleca się zwłaszcza teren firmy lub ważne miejsca rekreacyjne w obrębie miasta, gdzie jest już przygotowana właściwa infrastruktura i wydzielona wolna przestrzeń.

Pozwoli to zaoszczędzić koszty i przeznaczyć je na rozbudowanie programu imprezy o ciekawe atrakcje. Jeśli chodzi o miejsca na stoły i wszelkie elementy wyposażenia, to idealnie sprawdzą się w tej roli specjalne konstrukcje, zwane namiotami magazynowymi. Zapewnią one bowiem ochronę przed ewentualnym deszczem, zwłaszcza latem i wiosną. Można je wynająć np. na http://mistor.com.pl/.

W okresie zimowym natomiast można z powodzeniem zorganizować taką imprezę w pomieszczeniach zamkniętych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*