Rynek budowlany

Dlaczego warto kupić i zamontować szambo betonowe?

Dlaczego warto kupić i zamontować szambo betonowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując działkę można spotkać się z nieruchomościami, które nie są w zasięgu kanalizacji. Co wtedy zrobić? Czy warto zainwestować w taką działkę? Okazuje się, że tak. Problem odprowadzania nieczystości płynnych rozwiąże zakup i montaż szamba. Jest to dobre i sprawdzone rozwiązanie.

Jakie szambo wybrać

Bezodpływowy zbiornik na nieczystości płynne – tak brzmi nazwa szamba w urzędniczej nomenklaturze. Jakie rodzaje mamy do wyboru? Generalnie wybór jest ograniczony do szamb plastikowych lub betonowych. Te pierwsze są bardziej narażone na pękanie pod naporem gruntu. Dlatego warto pomyśleć o zakupie szamba betonowego.

Rodzaje szamb betonowych

Występują głównie trzy rodzaje. Pierwszy to szambo z gotowych kręgów betonowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż ciężko uzyskać pełną jego szczelność. Drugi rodzaj to szambo betonowe wylewane bezpośrednio na budowie. Może mieć różne wymiary dopasowane do potrzeb inwestora. Jego wadą jest czas i nakład pracy potrzebny do realizacji takiego przedsięwzięcia. Niezbędny jest odpowiednio szeroki wykop oraz szalunki. Później trzeba odpowiednio zadbać o wylany beton. Dopiero po jego związaniu można zdemontować szalunki i zasypać szambo. Jak widać jest to dość złożony i czasochłonny proces.

Trzecim rodzajem szamba betonowego jest gotowy, szczelny zbiornik betonowy. Korzyścią przy jego zakupie jest fakt, że można go zamontować w ciągu zaledwie jednego dnia. W przygotowanym wykopie montuje się zbiornik. Później podłącza wylot kanalizacji. Po montażu pokrywy szamba można już je zasypać. To wszystko sprawia, że zakup takiego szamba jest dobrym wyborem. Jeśli więc zdecydowałeś się na zbiorniki betonowe pomorskie jest województwem, gdzie bez problemu kupisz i zamontujesz taki zbiornik na swojej działce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*