Ogród i dom

Solidne drzwi wejściowe – jaki model wybrać?

Solidne drzwi wejściowe – jaki model wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór drzwi wejściowych ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa całego domu. Pełnią one także funkcję dekoracyjną i są swoistą wizytówką. Na rynku dostępny jest ogromny wybór drzwi wykonanych z różnych materiałów, dlatego warto dobrze przemyśleć, który model będzie najodpowiedniejszy. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe?

Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu drzwi wejściowych, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i parametry antywłamaniowe. Powinny posiadać dodatkowe zabezpieczenia, które chronią dom przed złodziejami. Najlepiej wybierać te, które posiadają solidne skrzydło i ościeżnice. Będą one dodatkowo izolować przez zimnem. Innym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę jest współczynnik izolacji akustycznej. Im wskaźnik ten jest wyższy, tym drzwi będą lepiej tłumiły hałasy z zewnątrz.

Trzeba pamiętać także o tym, aby kolorem pasowały do całej elewacji. Jeśli jest ona utrzymana w stonowanych kolorach należy pomyśleć o drzwiach antracyt, które wspólnie stworzą ciekawą i spójną aranżację. Powinny być one wykonane z trwałego materiału, który będzie odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy promienie słoneczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Koniecznie zwróćmy uwagę na to, aby posiadały one przeszklenia, dzięki którym z wnętrza domu będzie widać, kto stoi po ich drugiej stronie. Obecnie klasyczne judasze zostają zastąpione wstawkami z lustra weneckiego. Mogę one być umieszczone w skrzydle drzwi lub na ścianie obok nich. Dzięki temu do środka dostanie się także większa ilość światła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*