Ogród i dom

Duży ogród z basenem – co warto w nim mieć

Duży ogród z basenem – co warto w nim mieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domek jednorodzinny z dużym ogrodem daje wiele możliwości do zagospodarowania przestrzeni w sposób najbardziej optymalny dla jego mieszkańców. Warto pomyśleć nad częścią rekreacyjną ogrodu, ponieważ wiele z nas prowadzi szybki i stresujący tryb życia. Miejsce w ogrodzie powinno zapewnić nam możliwość relaksu, wypoczynku i aktywności fizycznej.

Jak wyposażyć duży ogród?

W ogrodzie w zależności od upodobań jest część uprawna i wypoczynkowa lub tylko wypoczynkowa. Świetnym rozwiązaniem jest domek rekreacyjny, który chroni nas przed słońcem oraz wygodne krzesła i kamionkowy grill. Coraz częściej też inwestujemy w basen ogrodowy, który jest wyjątkowym rozwiązaniem na upalne i gorące lato. Baseny możemy dostać w różnych, kształtach i rozmiarach. Najlepszy jest basen ze stelażem, którego montaż nie wymaga dodatkowych pozwoleń, a jest stabilny, bezpieczny i łatwy do rozłożenia.

Do basenu ogrodowego będziemy potrzebowali pompę wodną wraz z filtrami oraz tabelki z chlorem, które uzdatniają wodę oraz sprzęt do czyszczenia tj. sitko, odkurzacz wodny. W celu uniknięcia zanieczyszczenia warto pomyśleć o specjalnej macie do przykrycia basenu.

Wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem są przykrycia solaryczne, dzięki którym otrzymamy temperaturę wody i nie będzie konieczność jej ogrzewania. Możemy je kupić na metry dostosowując bezproblemowo do wielkości swojego basenu na przykład na https://vivapool.pl/akcesoria/przykrycie-solaryczne/. Temperatura wody zostanie podgrzana nawet o kilka stopni Celsjusza dzięki wykorzystaniu promieniowania słonecznego co pozwala na dużą oszczędność prądu.

Tekst powstał we współpracy z vivapool.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*