Technika i auto-moto

Jak wybrać dobry klimatyzator?

Jak wybrać dobry klimatyzator?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokie temperatury panujące w okresie letnim potrafią uprzykrzyć życie, dlatego wiele osób decyduje się na zakup klimatyzatora do domu. Urządzenie to zapewnia bowiem wysoki komfort termiczny (chłodzenie), obniża wilgotność powietrza i oczyszcza je ze szkodliwych substancji. Na rynku znajdziemy zarówno liczne modele przenośne, jak i stacjonarne. Jeśli chcemy, aby w naszym mieszkaniu została zamontowana wydajna i efektywna klimatyzacja Katowice są miastem, w którym funkcjonuje kilka hurtowni elektrycznych mających w swojej ofercie tego typu urządzenia. 

Rześki klimat na wyciągniecie ręki

Decydując się na zakup klimatyzatora, należy najpierw ustalić, czy lepsza będzie konstrukcja przenośna, czy stacjonarna. W pierwszej kategorii mieszczą się modele monoblokowe (jedna główna część i rura), bez rury oraz typu split (dwie części – jedna zamontowana wewnątrz pomieszczenia, druga zaś na zewnątrz). Najskuteczniejsze są te ostatnie, ponieważ zapewniają moc i wydajność na wystarczającym poziomie. Zaletą klimatyzatorów mobilnych jest możliwość ich łatwego przenoszenia, brak konieczności skomplikowanego montażu, niewielki rozmiar i stosunkowo niska cena. Jest to doskonały wybór do niewielkich mieszkań i domów.

Z kolei wersje stacjonarne gwarantują znacznie wyższą wydajność działania, co przekłada się bezpośrednio na skuteczność chłodzenia (nawet do 14-15 stopni Celsjusza). Te dostępne w sklepie Waso Klimatyzacja są również ciche i posiadają wiele dodatkowych funkcji. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w dużych domach jednorodzinnych. Oto pozostałe parametry, na które trzeba zwracać uwagę przy zakupie klimatyzatora: 

– moc chłodnicza – musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb (co najmniej 0,1 KW na metr kwadratowy)

– prędkość wentylatora – im wyższa, tym lepszymi osiągami odznacza się sprzęt

– przepływ powietrza – im lepszy, tym sprawniej i szybciej jest schładzane wnętrze

– klasa energetyczna – wpływa na koszt eksploatacji (wskaźnik EER)

– poziom hałasu – podawany w decybelach

– sterowanie – najlepiej za pomocą pilota

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*