Ogród i dom

Co zrobić, aby sypialnia była przytulna?

Co zrobić, aby sypialnia była przytulna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Człowiek na sen poświęca 1/3 swojego życia. I choć w trakcie snu nie jesteśmy w stanie rozkoszować się pięknym wystrojem sypialni, to warto zadbać, aby zasypianie było przyjemnością.

Akustyka

Sypialnia jako miejsce do odpoczynku powinna być cicha. Wszelkie hałasy zakłócające nasz sen nie powinny zakłócać naszego snu. Dobrej jakości i odpowiednio wyregulowane okna zapewnią izolację od hałasu z zewnątrz. Warto pomyśleć też o dobrych drzwiach, ale nie zawsze jest to konieczne.

Poza zewnętrznym hałasem dużą rolę odgrywa także klimat akustyczny. To między innymi czas pogłosu wpływa na to, jak odbieramy wnętrze. Twarde materiały jak stal, szkło czy kamień zwiększają czas pogłosu i pomieszczenie wydaje się „zimne” i nieprzyjemne.

Miękkie materiały pochłoną energię fal akustycznych i zmniejszą czas pogłosu. Dzięki temu odniesiemy wrażenie, że wnętrze jest „ciepłe” i przytulne. Obniżenie czasu pogłosu można uzyskać stosując specjalistyczne materiały akustyczne lub wstawiając tapicerowane meble Katowice i inne miasta oferują je w przystępnych cenach.

Wystrój

Poza wrażeniami słuchowymi bardzo ważne są też wrażenia estetyczne. Ciekawie zaaranżowane wnętrze w pastelowych, kojących kolorach z pewnością ułatwi zasypianie. Nie zaleca się używania energetycznych kolorów (żółty, czerwony), gdyż mogą pobudzać zamiast zachęcać do odpoczynku. W sypialni najważniejsze jest łóżko, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Wygodne, o odpowiednim rozmiarze i wykończeniu. Naturalne drewno oraz tapicerowane elementy z pewnością sprawią, że sypialnia będzie bardziej przytulna. Salony meblowe w Krakowie są pełne gotowych łóżek, na których można się położyć i sprawdzić czy jest wygodnie.

No i na koniec dodatki. Poduszki, koce, narzuty, nastrojowe oświetlenie, dywaniki – to wszystko pozwoli wyczarować nastrój nawet w niezbyt sprzyjającym wnętrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • bozenaK 20.09.2019

    Bardzo mi zależało na tym, żeby moja sypialnia była przytulna. Wiedziałam, że chcę drewniane łóżko bo wiadomo, że ociepli wnętrze i sprawi że będzie bardzien przytulne. Kupiłam u experta snu. Jest świetne! Bardzo wygodne, a jak pięknie wygląda.