Życie codzienne

Jak pomóc dziecku w przyswojeniu podstawowego słownictwa z języka angielskiego?

Jak pomóc dziecku w przyswojeniu podstawowego słownictwa z języka angielskiego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu rodziców bardzo słusznie przywiązuje uwagę do edukacji swoich pociech.  Faktem jest, że najbardziej przyszłościowe przedmioty to języki obce. Zwłaszcza opanowanie języka angielskiego może rzutować na łatwy start w dorosłość naszych dzieci. Młodzież płynnie mówiąca w języku angielskim ma większe perspektywy w podjęciu dobrze płatnej pracy, wyjazdu za granicę, czy nawet podjęcia studiów w innym kraju. Z tego względu, naukę języków należy wprowadzać u dzieci już od najmłodszych lat. Jak jednak robić to umiejętnie, aby nie zniechęcić maluchów?  Wyzwaniem jest nauczyć dzieci podstawowego słownictwa w atrakcyjny dla nich sposób.

Zabawa i nauka

Nauka nie może obejść się bez książki. Podręczniki kojarzą się jednak najmłodszym z obowiązkiem i kolejną nudną lekcją do zapamiętania. Nie musi jednak tak być. Nowoczesne książki z podstawowym słownictwem w języku angielskim, jak te dostępne w księgarni https://bookids.pl są nie tylko kolorowe. Ich zaletą jest bowiem to, że są ciekawe tematycznie i dostosowane do przedziału wiekowego. Dzieci najłatwiej nauczą się słówek korzystając nie z podręczników, ale z książeczek z zabawnymi opowiadaniami, z wesołymi piosenkami. Dzieci czytając i śpiewając zapamiętują słówka nie zdając sobie nawet sprawy, że to nauka, tyle, że w formie rozrywki i zabawy.

Ciekawe tematy

Ciekawą propozycją są również książki tematyczne. Jeżeli jest jesień, wszędzie wokół plucha zakupmy książeczkę o tej porze roku. Jeśli zaś dziecko interesuje taniec, śpiew sport to dostosujmy do nich książeczkę o takiej właśnie tematyce. Książki dostępne na stronie https://bookids.pl/ksiazki/tematycznie/jesien są właśnie przykładem takiej literatury. Dzięki nim rodzice mają możliwość pomóc dzieciom w nauce języka angielskiego w nieco inny, bardziej ciekawy dla nich sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*