Jak pomóc dziecku w przyswojeniu podstawowego słownictwa z języka angielskiego?

Wielu rodziców bardzo słusznie przywiązuje uwagę do edukacji swoich pociech.  Faktem jest, że najbardziej przyszłościowe przedmioty to języki obce. Zwłaszcza opanowanie języka angielskiego może rzutować na łatwy start w dorosłość naszych dzieci. Młodzież płynnie mówiąca w języku angielskim ma większe perspektywy w podjęciu dobrze płatnej pracy, wyjazdu za granicę, czy nawet podjęcia studiów w innym kraju. Z tego względu, naukę języków należy wprowadzać u dzieci już od najmłodszych lat. Jak jednak robić to umiejętnie, aby nie zniechęcić maluchów?  Wyzwaniem jest nauczyć dzieci podstawowego słownictwa w atrakcyjny dla nich sposób.

Zabawa i nauka

Nauka nie może obejść się bez książki. Podręczniki kojarzą się jednak najmłodszym z obowiązkiem i kolejną nudną lekcją do zapamiętania. Nie musi jednak tak być. Nowoczesne książki z podstawowym słownictwem w języku angielskim, jak te dostępne w księgarni https://bookids.pl są nie tylko kolorowe. Ich zaletą jest bowiem to, że są ciekawe tematycznie i dostosowane do przedziału wiekowego. Dzieci najłatwiej nauczą się słówek korzystając nie z podręczników, ale z książeczek z zabawnymi opowiadaniami, z wesołymi piosenkami. Dzieci czytając i śpiewając zapamiętują słówka nie zdając sobie nawet sprawy, że to nauka, tyle, że w formie rozrywki i zabawy.

Ciekawe tematy

Ciekawą propozycją są również książki tematyczne. Jeżeli jest jesień, wszędzie wokół plucha zakupmy książeczkę o tej porze roku. Jeśli zaś dziecko interesuje taniec, śpiew sport to dostosujmy do nich książeczkę o takiej właśnie tematyce. Książki dostępne na stronie https://bookids.pl/ksiazki/tematycznie/jesien są właśnie przykładem takiej literatury. Dzięki nim rodzice mają możliwość pomóc dzieciom w nauce języka angielskiego w nieco inny, bardziej ciekawy dla nich sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 15 =