Technika i auto-moto

Jak przygotować wózek widłowy do pracy?

Jak przygotować wózek widłowy do pracy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w magazynach jest uzależniona przede wszystkim od sprawności wózków widłowych, ponieważ bez nich nie byłoby możliwe szybkie transportowanie ciężkich towarów i układanie ich na regałach. Każdy tego typu pojazd musi być w idealnym stanie technicznym. Oznacza to, że powinno się przeprowadzać jego regularne przeglądy w profesjonalnym serwisie. Duża odpowiedzialność spoczywa także na operatorze, który musi przed przystąpieniem do pracy dokładnie zweryfikować przydatność maszyny. Takie zasady są stosowane zarówno przy nowych, jak i używanych wózkach widłowych.  

Serwisowanie to podstawa sprawnego działania pojazdu

W każdym przedsiębiorstwie wózki widłowe muszą być regularnie serwisowane, ponieważ jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim gwarancja prawidłowego działania maszyn. Jeśli zależy nam na ich wieloletnim użytkowaniu, powinniśmy pomyśleć o oryginalnych zamiennych częściach do wózków widłowych – są one bowiem znacznie bardziej trwałe i niezawodne od tanich odpowiedników. Najlepiej jest posiadać je na wyposażeniu magazynu. Niezwykle istotnym elementem właściwego przygotowania omawianego pojazdu jest również sprawdzenie go przez operatora przed każdorazowym rozpoczęciem pracy.

Do obowiązków kierowcy należy m.in.: zapoznanie się z instrukcją obsługi, książką rewizyjną i książką konserwacji, dokonanie szczegółowych oględzin układów oraz mechanizmów (kierowniczego, hamulcowego, napędowego, podnoszenia i sterowania), sprawdzenie wskazań wszystkich urządzeń kontrolno-pomiarowych, zabezpieczeń oraz całej sygnalizacji, a także kontrola stanu naładowania akumulatorów i instalacji elektrycznej. W razie stwierdzenia jakichkolwiek usterek lub nieprawidłowości operator jest zobowiązany do powiadomienia przełożonego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*