Zdrowie i medycyna

Jak prawidłowo zadbać o swoją skórę?

Jak prawidłowo zadbać o swoją skórę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasza skóra, tak jak każdy element naszego ciała, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Często zapominamy o tym wystawiając ją na nadmierne słońce lub kładąc się spać nie zmywając makijażu. Kluczem do utrzymania zdrowej i pięknej skóry jest stosowanie odpowiednich kremów, balsamów i kosmetyków, które nie wysuszają, a także nie obciążają. Każdy z nas ma inną skórę oraz inny typ cery dlatego pielęgnację należy dobrać indywidualnie mając na uwadze także czynniki zewnętrzne.

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Podczas okresu jesienno-zimowego skóra naszych dłoni często jest wysuszona, a nawet może dojść do bolesnych pęknięć. W ramach zapobiegnięcia należy stosować kremy intensywnie natłuszczające albo okłady z wosku, oleju kokosowego miodu i soku z cytryny. Jeżeli mamy cerę trądzikową nie powinniśmy jej natłuszczać, ani specjalnie wysuszać. Kluczowym elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry np. za pomocą produktów marki Cetaphil. Natomiast na podrażnienia np. po depilacji woskiem najlepszy jest aloesowy krem lub balsam.

Odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry

Odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry znajdziemy na stronie https://jestem.bio/. Te kosmetyki są w większości przypadków wegańskie, a także mają bezpieczny skład. Są bezpieczne dla ludzi i środowiska, a materiał, z którego są wykonane opakowania jest w 100 procentach ekologiczny i nadaje się do recyklingu. Podczas procesu pielęgnacji i ochrony naszej skóry zwracajmy uwagę na jakość i skuteczność produktów, które kupujemy, a na pewno tego nie pożałujemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*