Picie kawy brazylijskiej – jakie ma zalety?

Są różne kawy świata. Brazylijska kawa to produkt pochodzący z ziaren pozyskiwanych z krzewu kawowego. Jest ona istotną częścią kultury brazylijskiej i jest spożywana przez wiele pokoleń.

Brazylia jest największym na świecie producentem i eksporterem kawy. Zdecydowana większość brazylijskiej kawy jest produkowana na dużych plantacjach, znanych jako fazendas, które są własnością inwestorów spoza Brazylii. Chociaż produkcja kawy w Brazylii spada od połowy lat 90-tych, nadal produkuje ponad połowę światowej podaży.

Korzyści płynące z picia brazylijskiej kawy są liczne i mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku.

Korzyści zdrowotne 

Brazylijska kawa ma różne korzyści zdrowotne, które obejmują zmniejszenie poziomu cholesterolu, zapobieganie chorobom serca, poprawę zdrowia kości i zmniejszenie ryzyka cukrzycy. Oprócz tych korzyści, pomaga również w utrzymaniu zdrowego poziomu ciśnienia krwi i poprawia funkcjonowanie mózgu.

Długowieczność 

Brazylijska kawa pomaga w wydłużeniu długości życia poprzez ochronę przed chorobami takimi jak rak, cukrzyca i choroba Alzheimera. To sprawia, że jest to świetny napój dla ludzi, którzy chcą żyć dłużej, wolni od chorób i dolegliwości.

Utrata wagi

Kofeina obecna w tym napoju zwiększa tempo przemiany materii, a także tempo spalania tłuszczu w organizmie, pomagając szybko zmniejszyć wagę bez konieczności przechodzenia przez uciążliwe ćwiczenia lub plany dietetyczne.

Zwiększenie poziomu energii 

Kofeina obecna w tym napoju stymuluje Twój centralny układ nerwowy, co skutkuje zwiększonym poziomem energii przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 2 =