Zdrowie i medycyna

Jak działa koncentrator tlenu?

Jak działa koncentrator tlenu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób mających problemy z oddychaniem nie wie, że nie niewielkie urządzenie może im pomóc w łatwiejszym funkcjonowaniu oraz zmniejszy ich dolegliwości zdrowotne. Czym jest koncentrator tlenu oraz jak działa?

Czym jest koncentrator tlenu i jak działa?

Koncentrator tlenu to niewielkie urządzenie, które służy do dostarczania powietrza ze zwiększoną działalnością tlenu. Dzięki swej prostocie można ich używać w domu, bez posiadania specjalistycznej wiedzy. Tlen z koncentratora pomaga osobom cierpiącym na schorzenia dróg oddechowych takich jak astma, POChP czy bezdech. Urządzenie pobiera z atmosfery powietrze, które zawiera około 78% azotu i 21% tlenu, a następnie izoluje azot, dzięki temu produkuje mieszankę zawierającą około 90% czystego tlenu.

Jakie urządzenie wybrać?

Jednym z niezawodnych urządzeń jest koncentrator tlenu EVERFLO, który wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania medyczne i jest doceniany przez szerokie grono użytkowników. Jego zaletą jest przede wszystkim kompaktowość, może być używany zarówno w środowisku domowym, jak i w szpitalu. Dodatkowo sprzęt ten jest bardzo leki oraz poręczny, a łatwość przenoszenia dzięki specjalnym uchwytom to jego dodatkowy atut. Już po 30 minutach, urządzenie EVERFLOW podaje pacjentowi 96% tlenu. To jedno z najcichszych i najbardziej oszczędnych urządzeń dostępnych na rynku.

Jakie są zalety tlenoterapii?

Zaletą tlenoterapii jest przede wszystkim ograniczenie postępu chorób układu oddechowego. Dzięki systematycznemu korzystaniu z urządzenia zwiększamy wydolność oraz odporność naszego organizmu, oraz poprawiamy samopoczucie. Tlenoterapia przynosi skuteczne efekty w zmniejszaniu dolegliwości takich jak bóle głowy czy problemy ze snem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*