Hobby - Relaks - Wypoczynek

Integracja firmowa – od czego zacząć planowanie?

Integracja firmowa – od czego zacząć planowanie?

Pixabay/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Integracja odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu, a także rozwoju współczesnych firm. To proces, pozwalający na stopniowe umacnianie więzi między pracownikami. Aby eventy integracyjne przynosiły możliwie najlepsze rezultaty, muszą być dobrze zaplanowane. Od czego zacząć przygotowania?

Wybór motywu przewodniego

Imprezy integracyjne mogą, ale nie muszą być połączone z poszerzaniem zawodowych kompetencji. Pracodawcy chętnie angażują środki w szkolenia i konferencje. Czasami jednak na pierwszym miejscu lepiej postawić dobrą zabawę. Nie jest trudno zorganizować takie imprezy integracyjne Wielkopolska ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Nowoczesne obiekty sportowe i rekreacyjne to miejsca idealne do wspólnego spędzania czasu. Wypełniają go gry, zawody i różnego rodzaju konkursy. Od motywu przewodniego zależeć będą kolejne szczegóły organizacji danego wydarzenia. Wybrane formy aktywności wymagają bowiem odpowiedniej ilości miejsca, a do rywalizacji sportowej potrzebna jest odpowiednia infrastruktura.

Lokalizacja imprezy sportowej

Jednodniowe spotkanie członków zespołu organizowane jest najczęściej w okolicy. Dłuższy wyjazd planuje się w miejscu atrakcyjnym dla pracowników. Może być to świetny hotel w centrum dużej metropolii. Częściej wybierane są jednak integracje firmowe na łonie natury. Z dala od gwarnego miasta, pracownicy mogą delektować się ciszą i świeżym powietrzem. Aby zachęcić jak największą liczbę uczestników, warto dokładnie zastanowić się nad wyborem lokalizacji. Musi odpowiadać celom spotkania integracyjnego, ale także być interesująca dla podwładnych. Można zrobić wśród nich wywiad na ten temat.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*