Ogród i dom

Etapy dopasowywania kolorystycznego rolet do wnętrza

Etapy dopasowywania kolorystycznego rolet do wnętrza
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając mieszkanie musimy nie tylko zdecydować się na przewodni styl, ale również na dominującą kolorystykę. To ważne, by wybrane przez nas kolory łączyły się razem w zgrabną całość. Można też używać barw na zasadzie kontrastów, aby uwypuklić jedno miejsce lub też optycznie odwrócić uwagę od innego. W tym procesie niezmiernie ważny jest kolor rolet okiennych.

Pod adresem https://rolety24.net/ znajdziemy najpopularniejsze modele rolet, jak choćby wersje przeznaczone specjalnie na dzień i na noc. Fachowiec doradzi nam w zakresie sprzętu, jaki na naszych oknach najlepiej się sprawdzi – wybór kolorystyki pozostawiono już nam samym.

Kontrast czy spójna całość?

Wybierając rolety, musimy mieć na uwadze fakt, że roleta będzie zasłaniać całe okno, a więc jej kolorystyka nieodmiennie rzucać się ma w oczy. Oznacza to, że mamy w zasadzie dwa wyjścia, wybierając rolety okienne w żywych kolorach, które będą w całkowitym kontraście względem wystroju mieszkania, bądź decydując się na kolorystykę zbliżoną do ogólnej kolorystyki mieszkania. Przykładowo, jeśli chcemy, aby mieszkanie wyglądało na bardziej słoneczne i żywsze, można wybrać rolety żółte czy pomarańczowe. W klasycznym mieszkaniu dobrze sprawdzą się też szare rolety, ponieważ jest to kolor neutralny.

Jeśli jednak mamy minimalistyczne mieszkanie urządzone w delikatnych kolorach bieli, beżu, czy jasnej szarości – jeden z nich powinien znaleźć się również na roletach. Na szczęście gama kolorystyczna jest bardzo duża, więc nie powinno nam sprawić problemu dopasowanie odpowiedniej barwy rolet do kompozycji kolorystycznej naszego mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*