Dieta pudełkowa nie tylko dla sportowców

W ostatnich latach w naszym kraju niezwykle popularny stał się catering dietetyczny, zwany potocznie dietą pudełkową. Korzystają z niego powszechnie zarówno zawodowi sportowcy, jak i osoby dbające o figurę oraz nie mające zbyt wiele wolnego czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Bardzo często są to np. pracownicy korporacji spędzający cały dzień w pracy. Rozmaite diety pudełkowe zróżnicowane pod względem kaloryczności i rodzaju potraw można zamówić na https://dobry-dzien.pl/.

Skuteczne wsparcie zdrowego stylu życia

Korzystanie z diety pudełkowej jest znakomitym sposobem na zachowanie prawidłowej masy ciała i poprawienie parametrów zdrowotnych organizmu czy ogólnego samopoczucia. Kluczowe zalety tego rozwiązania to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu (nie trzeba samodzielnie gotować), różnorodność otrzymywanych posiłków (kuchnia polska, włoska, meksykańska, indyjska, japońska itp.), precyzyjnie wyliczona kaloryczność, a także wysoka świeżość wszelkich wykorzystanych produktów spożywczych.

Większość firm specjalizujących się w omawianym cateringu posiada w ofercie kilka odmiennych diet do wyboru. Podstawową jest oczywiście dieta slim (redukcyjna), która przyczynia się do szybkiego zrzucania zbędnych kilogramów. Charakteryzuje się ona kalorycznością na poziomie 1000-1800 kcal i jest bogata w owoce, warzywa, chude mięso, ryby, nabiał, zioła, rośliny strączkowe i zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Oprócz tego wyróżniamy dietę przeznaczoną stricte dla osób pracujących w biurze, nie tolerujących laktozy, sportowców, wegetarian czy wegan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × dwa =