Zdrowie i medycyna

Dentystyka estetyczna czy leczenie? Implanty zębów i porcelanowe licówki

Dentystyka estetyczna czy leczenie? Implanty zębów i porcelanowe licówki
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ładny uśmiech należy do tych elementów, na które zwracamy szczególną uwagę już od pierwszych chwil kontaktu z drugą osobą. Nasz wzrok lubi zatrzymywać się w okolicy ust, dzięki czemu upewniamy się, że dobrze rozumiemy każde słowo rozmówcy. Ładny uśmiech należy również do tych elementów, na które nie mamy większego wpływu. Czy aby na pewno? Spójrzmy na istniejące możliwości.

Uśmiech od ucha do ucha

Braki w uzębieniu są istotnym problemem estetycznym, zwłaszcza że ekstrakcja trzonowców znacząco oddziałuje na ogólny wygląd naszych rysów. Bez dotychczasowego podparcia policzki zapadają się, naruszając przy tym linię warg, co wpływa na wizualne wrażenie zaburzonych proporcji. Asymetria w obrębie żuchwy może być wprawdzie niewielka, niekiedy na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie wskazać źródła nagłej utraty atrakcyjności. Niemniej fakt pozostaje faktem – dotychczas napięta i jędrna twarz z dnia na dzień zaczyna wyglądać gorzej.

Dzisiaj dysponujemy już skutecznymi sposobami zaradczymi, jakimi są protezy stomatologiczne. Zanim jednak przyjdzie nam na myśl sztuczna szczęka podrygująca groteskowo w szklance, warto wybrać opcję odbudowania utraconych zębów. Nowoczesne implanty każdorazowo wykonuje się z bezpiecznych dla człowieka materiałów, takich jak tytan albo cyrkon, zaś ich forma finalna jest zawsze dobierana do potrzeb indywidualnego klienta.

Jakość świadczonych usług implantologicznych może różnić się w obrębie danego miejsca, dlatego jeszcze przed zabiegiem powinniśmy zasięgnąć opinii na temat okolicznych gabinetów. Gdy rozważamy implanty zębów Szczecin jest jednym z miast, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli zależy nam na wysokich kwalifikacjach stomatologów. Technika wykorzystująca implanty sprawdzi się też w przypadku zupełnego braku zawiązków zębów przednich.

Ze wzgórz Hollywood na polską ziemię

Implanty są interesującym pomysłem, gdy chcemy odbudować pojedyncze luki, ale co w sytuacji zębów jakościowo nie pozostawiających wiele do życzenia? Czy chodzi o nieregularne ukształtowanie kłów, nadmierne rozchodzenie się jedynek, czy też naturalną barwę bliższą ochrze niż bieli? Ortodoncja nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim, a nawet profesjonalne wybielanie niewiele tu wskóra. Rozwiązaniem są licówki, które przywędrowały do Polski z Zachodu i cieszą się uznaniem całego zastępu gwiazd, którym zabrakło czasu na typowe aparaty korekcyjne.

Tutaj również do wyboru mamy odmienne kształty i materiały – dominują wypełnienia z kompozytu lub porcelany. Druga opcja bywa droższa, za to odznacza się niezrównaną trwałością liczoną niemalże w dekadach. Jeśli chodzi o licówki porcelanowe cena kształtuje się zależnie od wielkości konkretnej miejscowości oraz tego, czy dany gabinet stanowi część ogólnie znanej sieci. Dobrze przyjrzeć się propozycjom poszczególnych stomatologów, by jak najbardziej zminimalizować potencjalne koszty omawianej procedury.

Satysfakcja płynąca z pozbycia się kompleksów jest nieporównywalna. Dlatego nie męczmy się już dłużej. Śmiało korzystajmy z odkryć innowacyjnej protetyki i implantologii. Szczera radość nie zna ceny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*