Biznes i marketing

Czy wybór serwera ma wpływ na działanie strony www?

Czy wybór serwera ma wpływ na działanie strony www?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest wiele czynników, które wpływają na działanie strony www. Oprócz prawidłowej optymalizacji, czyli właściwego doboru obrazów na stronie, dostosowania ich wielkości oraz dopasowania tekstu są też inne rzeczy będące kluczowymi w tym, by strona działała szybko.

Jednym z najważniejszych elementów dobrze funkcjonującej witryny internetowej jest serwer. To on odpowiada za to, jak długo strona się ładuje. Nie ma nic bardziej frustrującego dla użytkownika, niż strona, która długo się wczytuje. To już nie lata 2000-2005, kiedy to na załadowanie się pojedynczej witryny trzeba było czekać nawet kilka minut.

Dziś nawet tanie serwery VPS wystarczą do tego, by spokojnie utrzymywać na nich stronę www. Dopiero po tym, gdy zyskamy kilka tysięcy odsłon w ciągu miesiąca możemy pomyśleć nad tym, by wymienić serwer na lepszy. Jeśli jednak od samego początku zdecydowaliśmy się na serwer VPS, to prawdopodobnie wystarczy on nam na bardzo długi czas.

Dobry adres

Z adresem strony internetowej jest tak, jak z nazwą każdego biznesu. Musi być łatwy do zapamiętania oraz jednoznacznie kojarzyć się z daną firmą. Domeny info będą idealne na portal informacyjny, lecz nie tylko. Świetnie sprawdzą się, kiedy planujemy założyć stronę z informacjami o jakiejś miejscowości, czy przedsiębiorstwie. Wyboru domeny dokonuje się na samym początku działania strony. Warto więc go dobrze przemyśleć, bo domena pozostanie z nami na lata. Użytkownicy szybko przyzwyczajają się do jednego adresu i nie chcieliby, by po jakimś czasie uległ on zmianie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*