Od czego zależy cena konkretnego pojazdu w wypożyczalni?

Wynajmowanie samochodów stało się dość popularne. Korzystają z tego osoby przybywające do innego miasta transportem publicznym, lecz chcące poruszać się komfortowo po okolicy już samodzielnie. To także korzystna oferta w przypadku, gdy auto potrzebne jest tymczasowo, w zastępstwie uszkodzonego pojazdu, służbowo czy na okazyjne przejazdy. Co wpływa na to ile zapłaci się za konkretny samochód?

Marka i typ pojazdu

Ceny są na pewno przede wszystkim uzależnione od renomy danej marki i klasy samochodu. Przykładowo wypożyczalnia samochodów w Warszawie z pewnością będzie oczekiwać niższej kwoty za małe auta miejskie, które dobrze sprawdzą się jednak do poruszania się po ścisłym mieście czy na krótszych dystansach. Osoby nastawione jednak na dłuższe trasy wybiorą raczej pojazd z wyższej półki, który lepiej poradzi sobie na dłuższym dystansie i będzie wtedy bardziej komfortowy. Najdroższe będą samochody luksusowe, dla najbardziej wymagających klientów wypożyczalni.

Wyposażenie i ewentualne dodatkowe aspekty

Warto mieć na uwadze, że wypożyczalnie warunkują ceny także względem wyposażenia poszczególnych samochodów. To właśnie dlatego zdarza się, że pojazd teoretycznie z niższej półki, jest wyceniony drożej lub podobnie do auta wyższej klasy, co może wynikać ze standardu akcesoriów uwzględnionych w danym modelu.

Wreszcie na wyższą cenę mogą wpłynąć ewentualne dodatkowe opcje, na które zdecyduje się klient na etapie rezerwacji – możliwość podstawienia samochodu w wybrane miejsce czy udostępnienia choćby bagażnika na dach lub fotelika dziecięcego, może się wiązać z opłatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − jedenaście =