Biznes i marketing

Co ma wpływ na cenę wysyłki paczki?

Co ma wpływ na cenę wysyłki paczki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz bardziej popularne przesyłki kurierskie są ogólnodostępne. W zależności od potrzeb, można korzystać z usług brokera kurierskiego lub zawierać umowę bezpośrednio z firmą przewozową. Przy zawieraniu umowy na przesyłkę, warto wcześniej sprawdzić wycenę, jaką zaoferuje firma kurierska. Na koszt składa wiele czynników. Pierwszym jest waga przesyłki, która jest przez firmy rozdzielana na kategorie.

Część przyjmuje tylko paczki, których waga nie przekracza 30 kilogramów. Jeżeli będzie ważyła więcej, mogą zostać naliczone wyższe opłaty lub będzie konieczność poszukiwania przewoźnika świadczącego dedykowane usługi. Aby ułatwić przewóz towarów, standardowy cennik uwzględnia tylko opakowania o równych brzegach takich jak kartonowe pudła. Przykładem jest DHL Gdańsk, gdzie obliczana jest przeliczeniowa masa przesyłki, biorąc pod uwagę zarówno rozmiar, jak i wagę deklarowaną.

Dodatkowo płatne usługi dodatkowe

Wysyłki, które muszą być zrealizowane w krótszym czasie, mogą być odebrane, jeżeli klient dopłaci za usługę ekspresową. Obsługiwane są one poza kolejnością również z możliwością dostarczenia ich w dzień wolny od pracy. Podobne procedury są wykonywane w przypadku wysyłki kosztownych przedmiotów.

Usługa ubezpieczenia jest płatana i wprowadzają ją wszyscy przewoźnicy również Pocztex 24. Można to sprawdzić na https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/pocztex24. Od wartości zadeklarowanej zależy wypłata odszkodowania w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia przesyłki i jej zawartości. W skład wielu ofert cenowych doliczana jest również obsługa odbiorcy i informowanie go o czasie dostawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*