Życie codzienne

Jakie produkty można zdobyć na aukcjach?

Jakie produkty można zdobyć na aukcjach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż aukcje kojarzą nam się dzisiaj przede wszystkim z popularnymi portalami aukcyjnymi, gdzie zwykle nawet nie licytujemy, a klikamy „kup teraz”, to ich geneza jest zupełnie inna. Drugim skojarzeniem są dzieła sztuki i wielkie domy aukcyjne – tutaj jesteśmy już nieco bliżej prawdy. Jednak tak naprawdę współczesne aukcje w znacznej mierze przeniosły się do sieci i można tam zlicytować czy spróbować kupić o wiele więcej niż obrazy albo rzeźby.

W cenie jest wszystko co stare

Już pierwszy rzut oka na witrynę https://onebid.pl/pl/auctions/Ksi%C4%85%C5%BCki wystarczy, żeby przekonać się, że kolekcjonerzy kupują najprzeróżniejsze rzeczy. Można nabyć książki, ale także pocztówki, stare mapy wojskowe i cywilne, także te, które zostały namalowane ręcznie. Ponadto rysunki czy starodruki, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Sporym powodzeniem cieszą się także numizmaty oraz ukochane przez filatelistów znaczki pocztowe.

Nieco mniejsze, ale nadal spore zainteresowanie wzbudzają pamiątki w rodzaju starych fotografii. Kupujący lubują także w starej biżuterii albo zabytkach techniki. Wielu hobbystów poluje na pamiątki wojenne, takie jak ordery i odznaczenia. Jest to bardzo szeroki rynek i jeżeli interesujemy się czymś, to warto sprawdzić czy nie możemy tego znaleźć na aukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*