Życie codzienne

Kosmetyki, które zmienią wygląd włosów

Kosmetyki, które zmienią wygląd włosów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta lubi się zmieniać. Najłatwiejszym elementem naszego wizerunku, który możemy poddawać częstej modyfikacji, są włosy. Koloryzacja, cięcie, dopracowane fryzury układane każdego ranka, oraz ich bardziej szalone wersje na specjalne okazje dodają pewności siebie wszystkim paniom. Chcąc wprowadzić mało inwazyjne zmiany, wystarczą nam dobrze dobrane pianki do włosów i kilka zręcznych ruchów suszarką. Po utrwaleniu całości lakierem możemy stworzyć całkiem nowy wizerunek.

Jeśli jednak chcemy bardziej radykalnej odmiany lepiej zdecydować się na farbowanie. Drastyczna zmiana kolor w warunkach domowych nie jest najlepszym pomysłem, ale przyciemnienie lub rozjaśnienie kosmyków o kilka tonów nikomu nie powinno sprawić problemu.

Jak wybrać kosmetyki, które nie zaszkodzą włosom

Wykonując rozmaite zabiegi w domowym zaciszu, bardzo łatwo jest doprowadzić do uszkodzenia łuski włosa, która w efekcie będzie tworzyła tzw. siano. Wybierajmy preparaty, takie jak farby do włosów sprzyjające pielęgnacji i ograniczeniu skutków ubocznych koloryzacji. Np. tu https://beabeleza.pl/8185-farby-do-wlosow kupimy środki wzbogacone białkiem komosy ryżowej, która odżywi kosmyki po dosyć inwazyjnym działaniu kosmetyku. 

Na rynku pojawiły się także pianki oraz lakiery pomagające dbać o fryzurę. Używając ich sporadycznie, możemy zdecydować się na klasyczne wersje produktów, jeśli jednak codziennie utrwalamy misternie ułożone włosy, lepiej zdecydować się na warianty pozbawione alkoholu za to wzbogacone mieszankami witaminowymi zapewniającymi odpowiednie nawilżenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*