Co jest potrzebne do odbycia skoku w tandemie?

Aby wziąć udział w skoku tandemowym, musisz mieć ukończone 18 lat. Jeśli masz mniej niż 18 lat, musisz mieć zgodę rodziców. Ponadto nie można po prostu wyskoczyć z samolotu i liczyć na najlepsze. Skok w tandemie to sport wymagający treningu i przygotowania. Poniższa lista wyjaśnia, co będzie potrzebne do odbycia takiego skoku tandemowego.

Badania lekarskie

Trzeba też przejść badania lekarskie, które są podobne do tych wymaganych przy skokach spadochronowych. Podobnie jak w przypadku samodzielnego skakania ze spadochronem, uczestnicy muszą spełnić wymagania dotyczące wagi, wzrostu i sprawności fizycznej, a także przejść krótkie szkolenie przed wzbiciem się w powietrze.

Profesjonalny sprzęt

Największa różnica między skokami w tandemie a skokami indywidualnymi polega na używanym sprzęcie i ilości czasu spędzonego w powietrzu przed wylądowaniem. Podczas gdy oba rodzaje skoków wymagają specjalnego sprzętu, takiego jak spadochrony i uprzęże, skoczkowie samodzielni muszą mieć na sobie wszystko podczas spadania w powietrzu – łącznie z butami! Skoczkowie tandemowi mają na sobie tylko uprzęże, gdy opuszczają samolot; ich sprzęt jest pakowany do pojemników przymocowanych do ciała lub do toreb na sprzęt (to drugie rozwiązanie jest wymagane, jeśli skacze się więcej niż jeden raz). Więcej tego typu informacji można otrzymać, korzystając z następującej witryny internetowej https://skydive.wroclaw.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =