Hobby - Relaks - Wypoczynek

Bieganie – jak sobie radzić w upalne dni

Bieganie – jak sobie radzić w upalne dni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób radzić sobie w upalne dni, gdy chcemy pobiegać ? Nie chcemy przecież przerywać naszych treningów na czas lata, czy też rezygnować ze startu w zawodach. Oto garść porad, jakie mogą się wam przydać w czasie biegania w upale.

Jak przygotować się do biegania w upalne dni ?

Jest kilka sposobów na bieganie w dni upalne, należą do nich:

1. Odpowiednie nawodnienie organizmu- w czasie upału bardzo łatwo się odwodnić, co może mieć wręcz tragiczne dla nas skutki na przykład możemy stracić przytomność, a w skrajnych przypadkach nawet umrzeć – warto zadbać o odpowiednie schłodzenie napoju oraz o elektrolity.

2. Lekkie i zwiewne ubranie, najlepiej w jasnych kolorach – dzięki niemu nie będziemy dodatkowo się przegrzewać, a jasne kolory nie będą aż tak przyciągać promieni słonecznych, pomocne mogą być też chusty i bandany takie jak na przykład ze strony https://www.runshop.pl/chusty-bandany,c108.html. Są one pomocne z dwóch względów: chronią przed słońcem, a także zatrzymuj pot – nikt przecież chyba nie lubi jak mu pot spływa na przykład do oczu.

3. Unikanie biegania, gdy jest najgoręcej – jeżeli tylko możemy, to lepiej jest zrobić sobie trening rankiem, gdy jest chłodniej, lub wieczorem, kiedy słońce już tak mocno nie przygrzewa. A jeżeli nie możemy, to starajmy się wybierać miejsca zacienione takie jak na przykład parki czy też lasy, gdzie jest więcej cienia i jest chłodniej. Unikajmy takich nawierzchni jak asfalt, który potrafi się nagrzać do kilkudziesięciu stopni. Jeżeli możemy, warto też polewać się wodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*