Ogród i dom

Zalety łóżek ze stelażem

Zalety łóżek ze stelażem
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas doskonale wie, że podstawą sprawnego funkcjonowania naszego organizmu jest zdrowy sen. Kupujemy poduszki dobrze podpierające szyję czy ciepłą, miękką kołdrę. Inwestujemy również w dobre łóżko i wysokiej jakości materac, zapominając o tym jak istotną rolę odgrywa stelaż do łóżka. W dzisiejszym krótkim poradniku zastanowimy się zatem jakie ważne funkcje pełni stelaż do łóżka, i jak go wybrać.

Funkcje stelaża w łóżku

Drogi materac z wszystkimi najnowocześniejszymi udoskonaleniami szybko może okazać się mało wartościowym przedmiotem, bez odpowiedniego podparcia w postaci dobrej jakości stelaża do łóżka. Stelaż zdecydowanie wzmacnia funkcje naszego materaca, a więc pozwala zachować jego odpowiednią twardość i elastyczność, dzięki czemu mamy możliwość w pełni wykorzystać jego zalety. Dodatkowo, niezależnie czy są to stelaże do łóżek 100×200, czy 200×200, zapewniają one odpowiednią wentylację, dziki czemu przedłużają żywotność materacy. Wszystkie te funkcje gwarantują, iż podczas wypoczynku nasz kręgosłup jest prawidłowo podparty, a organizm regeneruje się w w możliwie najlepszych warunkach.

Rodzaje stelaży – co wybrać?

Przede wszystkim stelaż powinniśmy dobrze dopasować do typu materaca i jego wypełnienia, wieku i stanu zdrowia osoby z niego korzystającej, a także do wymiaru łóżka. Wyróżniamy stelaże klasyczne – sztywne, stelaże na taśmie oraz elastyczne typu flex. Szeroką ofertę wysokiej jakości stelaży znajdziemy tutaj: https://www.drewnoflex.pl/stelaze-do-lozek-80×200. Zdecydowanie najbardziej polecane są te elastyczne, ponieważ najlepiej dopasowują się do potrzeb naszego ciała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*