Życie codzienne

Z czym wiąże się adopcja zwierzaka?

Z czym wiąże się adopcja zwierzaka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że adoptowane zwierzę kocha najbardziej, jednak może się to okazać tylko romantyczną wizją, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Na adopcję należy się decydować, mając pełną świadomość problemów, które mogą się pojawić, bo inaczej narażamy się na stres i rozczarowanie. Warto pamiętać, że zwierzę to nie tylko przyjaciel, ale przede wszystkim obowiązek, a pies czy kot po przejściach może nie być skory do przyjaźni przez długie miesiące, zanim nam zaufa. Jak więc przygotować się do adopcji zwierzęcia?

Adopcja psa czy kota – jak się do tego przygotować?

Gdy już podjęliśmy decyzję, że jesteśmy gotowi na zaadoptowanie pupila, wtedy zawsze warto zacząć od wykonania telefonu do schroniska, by dopytać o to, jakie warunki trzeba spełnić i jakie są procedury. Podstawowe informacje najpewniej znajdziemy na stronie internetowej, jak chociażby na tej witrynie schroniska w Poznaniu: https://schronisko.com/, więc dobrze jest też z nimi się zapoznać, by niepotrzebnie nie tracić czasu osoby z obsługi telefonicznej.

Po ustaleniu naszych oczekiwań wolontariusz lub pracownik schroniska pomoże nam dobrać odpowiedniego pupila dla nas, dopasowanego do naszego stylu życia, oczekiwań i możliwości finansowych, dlatego warto być podczas tej rozmowy szczerym i nie ulegać emocjom – adopcja biednie wyglądającego kundelka z tragiczną historią brzmi jak dobrotliwość, ale niestety pracownicy schroniska już się przekonali, że sama miłość nie rozwiąże problemów behawioralnych ani zdrowotnych żadnego zwierzęcia. Zaufajmy więc im, gdyż to oni najlepiej znają zwierzęta w swoim schronisku. Pies czy kot z adopcji przyjdzie do nas już odrobaczony, wysterylizowany i zaszczepiony, jednak zawsze warto zabrać go dodatkowo do weterynarza, który wykona podstawowe badania krwi i podpowie nam, jak się najlepiej opiekować nowym zwierzątkiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*