Biznes i marketing

Z czego składa się strona www

Z czego składa się strona www
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strona internetowa, to nazwa która towarzyszy nam niemal codziennie od wielu już lat. Pierwsza witryna internetowa powstała w 1990 roku i od tamtego czasu mamy do czynienia z ogromnym postępem w tej dziedzinie. Każda firma, każdy urząd czy osoba publiczna posiada własną stronę www na której publikuje różne treści. W zależności od przeznaczenia, witryny posiadają różną budowę i model działania. Jej przeznaczenie ma wiele aspektów – najważniejszym jest zdecydowanie aspekt informacyjny, drugi z kolei pełni funkcję reklamową i promocyjną. Praktycznie wszyscy korzystamy z dobrodziejstw Internetu, ale nie wszyscy wiemy jak wygląda jego zaplecze.

Witryna internetowa od podstaw

Projektowanie stron to bardzo złożony proces, który polega nie tylko na stworzeniu atrakcyjnej szaty graficznej, ale to także cała gama czynności działających w tle strony internetowej. Sam projekt polegający na utworzeniu treści i wkomponowaniu jej w odpowiedni szablon graficzny, to dopiero początek. Strony internetowe tworzone są za pomocą hipertekstu i specjalnie stworzonego języka np. SGML (HYML, XML) lub Flash. W ten sposób napisana strona www trafia na serwer internetowy, z którego następnie trafia na nasze komputery i laptopy. Oglądamy ją za pomocą różnego rodzaju przeglądarek internetowych.

Na pierwszy rzut oka jest to dość skomplikowany proces, ale dla specjalistów w tej dziedzinie nie jest to żadna przeszkoda. Dlatego też jeżeli mamy zamiar zbudować dobrze działającą stronę internetową, zlećmy do profesjonalistom. Budowa stron internetowych Warszawa i inne miasta oferuje na wysokim poziomie. Warto więc rozeznać się wśród firm działających w naszej miejscowości i wybrać najlepsze rozwiązanie dla firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*