Hobby - Relaks - Wypoczynek

Trekking – na czym polega i jakie ma zalety?

Trekking – na czym polega i jakie ma zalety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piesze wyprawy w góry to świetna forma aktywnego spędzania czasu zarówno ze znajomymi, jak i z rodziną. Z tego powodu cieszą się one rosnącą popularnością wśród Polaków, tak samo, jak i zorganizowane zagraniczne wyjazdy w góry.

Pojęcie trekkingu

Trekking, jako forma aktywnego spędzania wolnego czasu jest stosunkowo nową rzeczą. Po raz pierwszy określenie to zostało użyte dopiero w latach 50. XX w. i odnosiło się do zorganizowanych pieszych wędrówek w Himalaje. Dziś słowo to rozumiane jest jako rodzaj turystyki pieszej, która ma miejsce w stosunkowo ciężkich warunkach terenowych oraz pogodowych. Oznacza to, iż określenie wyprawy trekkingowe nie odnosi się jedynie do wędrówek górskich. Przez to pojęcie rozumieć możemy również przemierzanie pustyń, lasów, lodowców, rzek, bagien a nawet wulkanów.

Zadbaj o swoje zdrowie

Trekking posiada dużą ilość zalet. Wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest świetnym sposobem na zarówno trening tlenowy, jak i beztlenowy. Dlatego też ma on zbawienny wpływ na nasz układ krążenia, niwelując ryzyko pojawienia się związanych z nim chorób. Trekking sprawdzi się również doskonale dla osób, które pragną poza siłownią w otoczeniu przyrody poprawić swój metabolizm i spalić nadmiar zbędnych kalorii.

Ponadto, jest sportem, który uprawiać można cały rok. Jeżeli pragniemy spróbować swoich sił w bardziej wymagających warunkach możemy sprawdzić organizowane przez biura turystyczne wycieczki do krajów Skandynawskich lub zaplanować wyjazd na własną rękę. W otoczeniu przyrody będziemy mieli niepowtarzalną okazję wyładować skumulowane w nas napięcie i uwolnić się od codziennych obowiązków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*