Technika i auto-moto

Z czego korzystają nowocześni optycy?

Z czego korzystają nowocześni optycy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie optycy nie kojarzą się już jedynie ze sprzedawaniem okularów czy szkieł, bowiem oferują zdecydowanie szerszy i profesjonalny zakres usług. Z czego powinni korzystać?

Kompleksowość

Osoby mające problemy ze wzrokiem coraz częściej decydują się na wizytę od razu u optyka, więc powinien on posiadać urządzenia zarówno do dobrych badań wzroku, jak i sprzęt do obróbki szkieł. Tradycyjne tablice na ścianie, które zawsze kojarzyły nam się z badaniami ustępują już obecnie miejsca bardziej zaawansowanym rozwiązaniom.

Optycy coraz częściej decydują się na monitory/panele LCD optotypów, które umożliwiają szerszy zakres sprawdzenia stanu wzroku pacjenta, a wszystko z wykorzystaniem wysokiej jakości obrazu, który można też łatwo i intuicyjnie zmieniać na ekranie. Każdy optyk powinien również posiadać specjalny unit okulistyczny, które współcześnie są przygotowywane w coraz nowocześniejszy sposób i od razu można zauważyć czy będzie on wykonany z dobrej jakości materiałów.

Częstym elementem wyposażenia współczesnych optyków są automaty szlifierskie, które pozwalają im na kształtowanie soczewek w dowolny sposób, tak by jak najlepiej wpasowywały się w potrzeby danej osoby. Nie może też u nich zabraknąć nowoczesnych i kluczowych przy ich działalności urządzeń takich jak: dioptromierz, centroskop, nagrzewnica, foropter, rowkarka, ciśnieniomierz czy lampa szczelinowa. W poszukiwaniu tych przyrządów dobrzy optycy sięgają po sprawdzonych i pewnych producentów, a wiele profesjonalnego sprzętu oferuje na przykład firma Rightway.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*