Ogród i dom

Wygodna sypialnia

Wygodna sypialnia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żadne pomieszczenie w domu nie ma tak dużego znaczenia dla wygody i komfortu życia jak sypialnia. To tu śpimy, regenerując siły fizyczne i umysłowe po ciężkim dniu i przygotowując je na dzień kolejny. Aby ten wypoczynek był efektywny i przyjemny, konieczne jest do tego wygodne łóżko, dopasowane do naszego ciała i zapewniające mu zdrowy sen oraz przyjemny, stonowany wystrój wnętrza.

Łóżko – czy istnieje złoty środek?

Trudno wskazać jeden konkretny model łóżka zapewniający wygodę każdemu człowiekowi. Związane jest to z różnymi preferencjami, różną budową naszego ciała, wielkością, problemami zdrowotnymi. O ile młody człowiek może czuć się wypoczęty i rześki po nocy spędzonej zarówno pod namiotem, jak i we własnej sypialni, starsi ludzie potrzebują już odpowiednio dopasowanego materaca. I tu pojawiło się słowo klucz: materac. Łóżko sypialniane z materacem powinno być na tyle miękkie, by stanowiło wygodne, neutralne podłoże, a jednocześnie na tyle twarde, by znajdujące się w nim sprężyny czy pod nim stelaż łóżka nie były wyczuwalne podczas leżenia. Kluczem jest tu elastyczność. Materac powinien przede wszystkim dopasować się do sylwetki, zapewniając naturalne ułożenie ciała we śnie. Tylko w ten sposób zapobiegniemy bólom pleców czy kończyn o poranku.

Nastrój też ważny

W sypialni ważną rolę odgrywa nie tylko łóżko, ale i zastosowane we wnętrzu kolory i meble. Lepiej zrezygnować z wyrazistych, ciemnych barw, jeżeli nie mamy ich czym przełamać. Tutaj świetnie sprawdzi się biała meblościanka. Wnosi ona do sypialni trochę świeżości, rozświetla i równoważy ciemne wnętrze lub idealnie wpasowuje się w jasne. Jest odpowiednia do niemal każdej aranżacji pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*