Ogród i dom

Jakie akcesoria i artykuły pomogą w sprzątaniu mieszkania?

Jakie akcesoria i artykuły pomogą w sprzątaniu mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzątanie mieszkania nie musi być wcale trudne czy uciążliwe. Musimy jednak podejść do niego odpowiednio przygotowani i opracować plan działania. Trzymanie się kilku podstawowych zasad oraz odpowiednie akcesoria pozwolą uprzątnąć wnętrza w mgnieniu oka. Jak jednak wybrać te odpowiednie?

Podstawowe zasady sprzątania

Każde sprzątanie zacznijmy od uporządkowania bałaganu. Zanim przystąpimy do ścierania kurzu czy odkurzania, odłóżmy wszystko na swoje miejsce. Próby zadbania o czystość w zagraconym pomieszczeniu to prawdziwa walka z wiatrakami. Jeśli wszystko jest już tam, gdzie powinno, możemy przystąpić do właściwych porządków. Ścieranie kurzu zawsze zaczynajmy od najwyższych szafek i półek. W ten sposób nie będziemy sobie dokładać pracy poprzez opadanie kurzu na wyczyszczone już meble. Podobnie jest z podłogą, zostawmy ją na sam koniec. Dobrą strategią jest też sprzątanie od wewnątrz pokoju do zewnątrz. 

Przydatne akcesoria

Jeśli w naszym domu znajdują się dywany lub wykładziny dywanowe, zaopatrzymy się w odpowiednią do tego typu powierzchni szczotkę do odkurzacza. W myciu okien nieocenione będą ściągaczka oraz odpowiedni płyn na bazie alkoholu. Nie zapominajmy też o odpowiednich do czyszczonej powierzchni ściereczkach. Te z mikrofibry świetnie sprawdzą się w zbieraniu kurzu i czyszczeniu mebli o wysokim połysku, dzięki wysokiej chłonności nie zostawiają one bowiem smug. Do szybkiego i dokładnego mycia podłóg będziemy też potrzebować odpowiedniej końcówki do mopa oraz wiaderka. Modele ze specjalnym wyciskaczem znacznie ułatwią nam pracę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*