Jakie akcesoria i artykuły pomogą w sprzątaniu mieszkania?

Sprzątanie mieszkania nie musi być wcale trudne czy uciążliwe. Musimy jednak podejść do niego odpowiednio przygotowani i opracować plan działania. Trzymanie się kilku podstawowych zasad oraz odpowiednie akcesoria pozwolą uprzątnąć wnętrza w mgnieniu oka. Jak jednak wybrać te odpowiednie?

Podstawowe zasady sprzątania

Każde sprzątanie zacznijmy od uporządkowania bałaganu. Zanim przystąpimy do ścierania kurzu czy odkurzania, odłóżmy wszystko na swoje miejsce. Próby zadbania o czystość w zagraconym pomieszczeniu to prawdziwa walka z wiatrakami. Jeśli wszystko jest już tam, gdzie powinno, możemy przystąpić do właściwych porządków. Ścieranie kurzu zawsze zaczynajmy od najwyższych szafek i półek. W ten sposób nie będziemy sobie dokładać pracy poprzez opadanie kurzu na wyczyszczone już meble. Podobnie jest z podłogą, zostawmy ją na sam koniec. Dobrą strategią jest też sprzątanie od wewnątrz pokoju do zewnątrz. 

Przydatne akcesoria

Jeśli w naszym domu znajdują się dywany lub wykładziny dywanowe, zaopatrzymy się w odpowiednią do tego typu powierzchni szczotkę do odkurzacza. W myciu okien nieocenione będą ściągaczka oraz odpowiedni płyn na bazie alkoholu. Nie zapominajmy też o odpowiednich do czyszczonej powierzchni ściereczkach. Te z mikrofibry świetnie sprawdzą się w zbieraniu kurzu i czyszczeniu mebli o wysokim połysku, dzięki wysokiej chłonności nie zostawiają one bowiem smug. Do szybkiego i dokładnego mycia podłóg będziemy też potrzebować odpowiedniej końcówki do mopa oraz wiaderka. Modele ze specjalnym wyciskaczem znacznie ułatwią nam pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 14 =