Biznes i marketing

Własna firmy – co trzeba zrobić aby funkcjonowała zgodnie z prawem?

Własna firmy – co trzeba zrobić aby funkcjonowała zgodnie z prawem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Założenie własnej działalności gospodarczej to świetny sposób na to, aby stać się niezależnym finansowo i zrealizować swoje pomysły. Pierwszym podstawowym krokiem jest stworzenie swojej wizji, która będzie zgodna z doświadczeniem i umiejętnościami. Dobrym pomysłem jest także założenie działalności niszowej, której praktycznie nie ma na rynku. Daje to duże prawdopodobieństwo na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie klientów, którzy byliby zainteresowani produktami lub usługami. Oprócz dobrego pomysłu konieczne jest także podjęcie kroków, dzięki którym firma będzie założona zgodnie z przepisami prawa.

Zakładanie własnej firmy krok po kroku

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest podjęcie decyzji o formie zakładanego biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na jednoosobową działalność, spółkę cywilną, kapitałową lub osobową. Ważny jest także wybór sposobu opodatkowania nowej firmy. W podjęciu decyzji może pomóc fachowa porada doświadczonych prawników, którzy przedstawią zalety i wady każdego z rozwiązań. Można ich znaleźć np. na stronie https://konsorcjumadwokatow.com/obsluga-prawna/.

Gdy decyzja odnośnie rodzaju działalności zostanie już podjęta przychodzi kolej na złożenie wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji Informacji Gospodarczej. Konieczne jest także odpowiednie wybranie kodów PKD, pod którymi będzie funkcjonowała firma. Każda działalność powinna także posiadać konto bankowe oraz pieczątkę, która będzie niezbędna do podpisywania różnego rodzaju dokumentów. Bardzo ważny jest także wybór biura, które będzie prowadziło księgi rachunkowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*