Życie codzienne

Jak znaleźć elegancką czapkę na zimę?

Jak znaleźć elegancką czapkę na zimę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

 

Poszukiwania zimowej czapki warto rozpocząć już teraz. To nic, że do kalendarzowej zimy zostało jeszcze sporo czasu. Nakrycie głowy przyda się na chłodne poranki oraz wietrzne i deszczowe dni. W tym roku najmodniejsze są eleganckie okrycia głowy. Jak znaleźć model w sam raz dla siebie?

 

Czapka w stonowanym kolorze

Skoro na topie są eleganckie czapki, to wśród najmodniejszych modeli próżno szukać krzykliwych kolorów. Dominują natomiast stonowane barwy. W nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym chętnie wybierane będą szarości i beże, a jeżeli chodzi o czapki zimowe damskie także pastelowe róże i fiolety. Panom poleca się granat. To kolor elegancki i uniwersalny w zastosowaniu, ale jednocześnie nie tak przytłaczający, jak czerń. Zdaniem stylistów nie ma sensu nadużywać tej ostatniej, ciekawiej prezentują się nieco żywsze dodatki.

 

Czapka z ciekawym splotem

Tegorocznej zimy panie będą nosiły czapki ze zdobieniami w postaci naszytych kwiatów i widocznych zakładek materiału. Takie modele pasują do codziennych kurtek i bardziej eleganckich płaszczy. Nadal modne są wełniane czapki z wyrazistym splotem oraz nieco sztywniejsze nakrycia głowy uzupełnione daszkiem. Panowie szukający czapek męskich zimowych powinni zwrócić uwagę na klasyczne modele przylegające do głowy lub nieco obszerniejsze produkty typu beanie. Tak zwane uszatki oraz czapki zawijane nadają się raczej na co dzień niż na większe wyjścia. Spokojnie można nosić je do pracy. Sprawdzą się też w wyjątkowo mroźne dni, kiedy liczy się przede wszystkim ciepły materiał i ochrona przed zimnem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*