Zdrowie i medycyna

Witaminy w kroplach – jak je dozować?

Witaminy w kroplach – jak je dozować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obok witamin w tabletkach oraz kapsułkach coraz popularniejsze stają się suplementy diety w formie płynów. Przyjmowanie ich w takiej formie jest bardzo wygodne szczególnie w przypadku dzieci, które mają trudności w połykaniu tabletek. Płynna forma minimalizuje także ryzyko zakrztuszenia się.

Zalety witamin w formie płynnej

Butelki z witaminami wyposażone są w praktyczny kroplomierz, który umożliwia precyzyjne odmierzenie konkretnej dawki płynu. Dzięki płynnej formie można je nie tylko przyjmować doustnie, ale także dodać do wody czy ulubionego soku. Witaminy w kroplach zdecydowanie są szybciej i lepiej przyswajalne przez organizm ze względu na to, że nie mają otoczki żelowej, jak ma to miejsce w przypadku tabletek. Dzięki temu bezpośrednio po ich zażyciu rozpoczyna się proces ich wchłaniania.

Krople nie wymagają także stosowania dodatkowych składników, które nie mają żadnych wartości odżywczych (jedynie spajają tabletkę w całość). W kroplach stosuje się wyłącznie nośnik oraz składniki aktywne. Są nimi najczęściej cenne tłuszcze np. oleje, w których bardzo dobrze rozpuszcza się większość witamin. Przyjmując suplementy diety w płynnej formie zawsze trzeba przestrzegać zaleceń lekarza lub farmaceuty oraz należy kierować się zasadami dawkowania, które można znaleźć na opakowaniu.

Nie należy przekraczać zalecanych dziennych dawek, ponieważ nadmiar witamin oraz minerałów może być równie szkodliwy, jak ich niedobór. Za pomocą kroplomierza płyn można przyjąć doustnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*