Życie codzienne

W co warto zaopatrzyć dziecko podczas pierwszego dnia żłobka?

W co warto zaopatrzyć dziecko podczas pierwszego dnia żłobka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy dzień w żłobku to trudne przeżycie zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Aby ułatwić maluchom ten niełatwy czas, możemy kupić niezbędne akcesoria opatrzone wizerunkiem ulubionej postaci z bajki lub zwierzątka. Najlepiej, jeśli dziecko samo wybierze sobie poszczególne rzeczy i pomoże w pakowaniu swojej wyprawki. Pozwoli mu to na zaangażowanie się w całe przedsięwzięcie, jak też zapoznanie z tym, co go czeka w nowym miejscu.

Lista wyprawkowa – niezbędne rzeczy

Listy rzeczy niezbędnych w żłobkach mogą się między sobą różnić, dlatego najlepiej zgłosić się do konkretnej placówki po wytyczne. Dobrze jest zrobić to za pośrednictwem formularza kontaktowego, który posiada na swojej stronie żłobek Toruń to jedno z miast, gdzie tego rodzaju placówki mają dobrze rozbudowane strony, na których można uzyskać wiele przydatnych informacji.

Pewne jest, że maluch będzie potrzebował wygodnych butów zapinanych na rzepy, worka na ubrania, komfortowych dresów i akcesoriów higienicznych w postaci m.in. chusteczek nawilżanych. Niektóre placówki wymagają także piżamek oraz pościeli na czas drzemki.

Przydać mogą się również kalosze, czy peleryna przeciwdeszczowa na pochmurne dni w razie, gdyby dla dzieci było organizowane wyjście. Wszystko powinno być starannie opisane. W tym celu możemy użyć zwykłego flamastra lub specjalnych naprasowywanych etykietek z imionami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze dziecko wróci do domu ze swoimi rzeczami, a przy okazji ułatwimy pracę nauczycielek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*