Ogród i dom

Styl skandynawski w jadalni – czy to dobre rozwiązanie?

Styl skandynawski w jadalni – czy to dobre rozwiązanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski to absolutny hit w aranżacji wnętrz. Połączanie minimalizmu, surowości naturalnych materiałów, takich jak drewno, czy też kamień oraz ciepła poszczególnych elementów tapicerowanych tworzy doskonałą przestrzeń do życia. Pomieszczenia urządzone w duchu dalekiej północy sprawdzają się samodzielnie, ale są także świetnym tłem dla pojedynczych, bardziej ekstrawaganckich egzemplarzy mebli. Prostota oraz neutralne kolory elementów bazowych pozwalają na łatwe, szybkie oraz tanie zmiany w aranżacji za pomocą ozdób albo tekstyliów, dlatego styl ten jest ponadczasowy i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, nawet w jadalni.

Jadalnia niczym w norweskim domu

Skandynawowie uchodzą za ludzi chłodnych, jednak gdy poznamy ich bliżej, dowiemy się, że rodzina oraz przyjaciele odgrywają w ich życiu najważniejszą rolę, dlatego też jadalnia jest często punktem centralnych ich domów. Aby stworzyć aranżacje tego pomieszczenia w stylu Norwegów lub Szwedów, musimy pamiętać o silnych nawiązaniach do natury. Jeśli chodzi o stół styl skandynawski nie pozostawia nam wiele opcji – mebel ten powinien być solidny i drewniany.

W przypadku krzeseł również mile widzialne są surowce naturalne, jednak bardzo modne siedziska kubełkowe także świetnie zdadzą tu egzamin. Chcąc nadać wnętrzu cieplejszego charakteru, na blacie postawmy świeczniki lub wykorzystajmy plastry drewna jako podkładki pod gorące dania. Wszelkiego rodzaju dodatki tekstylne, takie jak obrusy oraz serwety powinny być w neutralnych odcieniach beżu, kremu bądź szarości. Tak urządzona jadalnia sprawdzi się przez wiele lat i będzie doskonałym towarzyszem rodzinnych obiadów, jak również spotkań z przyjaciółmi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*