Ogród i dom

Klosz do lampy – drobny dodatek, która może diametralnie odmienić wnętrze

Klosz do lampy – drobny dodatek, która może diametralnie odmienić wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotnym elementem wystroju wnętrza jest oświetlenie. Nawet pomijając kwestię praktyczną, główne źródło światła w postaci lampy wiszącej w centralnym punkcie pomieszczenia, jest po prostu sercem całego stylu. Niezwykle często zdarza się, że przy decyzji o odnowieniu wnętrza zapominamy o tej kwestii, a nasz piękny nowy salon szpeci stara, niepasująca do niczego lampa. Można temu jednak prosto zaradzić. 

Zmień lampę, odmień wnętrze

Wymiana źródła światła może całkowicie odmienić wnętrze. Rozjaśnienie pomieszczenia nada mu bardziej przytulnego i żywego charakteru, uwydatni też wszelkie jasne meble. Dobrze dobrana lampa będzie też stanowić prawdziwą kropkę na „i”. Często stajemy jednak przed sytuacją, w której nie ma potrzeby całkowitej wymiany oświetlenia, wnętrze jest wystarczająco jasne, a problemem jest tylko estetyka. Jeśli problem ten nas dotyczy, nie musimy wcale kupować nowego modelu, prawdopodobnie wystarczy wymienić klosz lub abażur. Na stronach takich jak https://skleplamp.pl/Klosze-i-abazury-c49 możemy zapoznać się z szeroką ofertą tego rodzaju rozwiązań.

Skąd będę mieć pewność, że wybieram odpowiedni klosz?

Dopasowanie odpowiedniego modelu, oprócz kwestii estetycznych, wymaga od nas zazwyczaj tylko sprawdzenia rozmiaru gwintu oprawy naszej lampy. Najpopularniejszymi są E27 i E14, czyli ten a żarówki standardowe i mniejsze, powszechnie używane na przykład w okapach kuchennych. Jeśli chcemy mieć absolutną pewność, możemy je po prostu zmierzyć. Gwint E27 będzie miał średnicę równą 42 mm, a gwint E14 – 30 mm. Sama wymiana jest też banalnie prosta, wymaga tylko odkręcenia osłony i zamiany kloszy, z pewnością każdy sobie z nią poradzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*