Życie codzienne

Ślub w stylu vintage – jaką suknię wybrać?

Ślub w stylu vintage – jaką suknię wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub w stylu vintage?

Tak, to stwierdzenie pada w dzisiejszych czasach coraz częściej. „Urządzamy ślub vintage” i kropka. Wiele par decyduje się na wyprawienie imprezy właśnie w takim charakterze ze względu na modę na rustykalność i styl boho. Skoro można urządzać tak wnętrza i nosić takie ubrania, to dlaczego nie ślub? Jednak podejmując taką decyzję musimy pamiętać, że jest to bardzo szczególny styl – mocno związany z naturą, motywami roślinnymi, lekkością, zwiewnymi materiałami itd. Dlatego warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół przy organizacji tak ważnej imprezy, jaką jest ślub, a później wesele.

Ale jaką suknię wybrać?

Na ten dylemat napotyka się wiele panien młodych. Każdej podoba się coś innego, jednak jeśli chodzi o klimat vintage, to wygląd sukni jest ograniczony pewnymi ramami. Nie możemy więc oczywiście wystąpić w sukni typu beza z obcisłym gorsetem, który cały wytkany będzie cyrkonami, czy cekinami. Suknia vintage powinna być bardzo lekka, powiewać podczas przemieszczania się i w tańcu. Bardzo wskazane są materiały koronkowe lub tiulowe. One zagwarantują nam najlepszy efekt. Nie możemy także zapomnieć o trenie – to jeden z nieodłącznych elementów sukni w stylu vintage. Jednak wiadomo, że nie każda kobieta będzie czuła się komfortowo z długim kawałkiem materiału ciągnącym się za nią przez cały wieczór, ponieważ może to zwyczajnie przeszkadzać w tańcu albo nawet w siedzeniu. Dla takich osób mamy więc rozwiązanie – jeżeli zależy ci, aby twoja suknia miała tren, ale wiesz, że może być on potem dla ciebie zbyt dużym balastem – zdecyduj się na model sukni z trenem odpinanym. Na rynku jest ich teraz coraz więcej, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Długość sukni w przypadku ślubu w stylu vintage również jest dosyć istotna. Będzie to albo bardzo długa suknia, która bez problemu zakryje całość nóg oraz buty, albo wręcz odwrotnie – sukienka ślubna ⅞, która również wywrze na gościach ogromne wrażenie, ponieważ nie jest to najczęściej spotykany model kreacji ślubnej.

Decydując się więc na vintage wedding musisz być przygotowana na wybór odpowiedniej sukni. Mamy jednak nadzieję, że nasze krótkie porady pomogą ci w wyborze tej jedynej!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*