Ogród i dom

Proste zabiegi na unowocześnienie salonu

Proste zabiegi na unowocześnienie salonu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie trzeba gruntownego remontu, by odmienić charakter naszego salonu. Czasem wystarczy kilka prostych zabiegów, by nieco przestarzały wystrój zamienić w nowoczesne, stylowe wnętrze, w którym przyjemnie będzie spędzać czas czy podejmować gości. Zmiana dekoracji lub ujednolicenie stylu i kolorów to dobry początek, a jak jeszcze można unowocześnić swój salon, gdy nie chcemy poświęcać na to ani zbyt dużo czasu, ani pieniędzy?

Jak urządzić nowoczesny salon? Garść inspiracji

W stylu nowoczesnym dominuje minimalizm w formie. Proste kąty, dużo wolnych przestrzeni bez bibelotów i jedna gama kolorystyczna to coś, co sprawdzi się w takim wnętrzu. Dlatego jeśli chcemy sprawić, by nasz salon wpasował się w ten nurt, warto zacząć od usunięcia z widoku wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, a jako dekoracje potraktować sprzęty codziennego użytku, jak efektowny zegar czy piękny wazon ze świeżymi kwiatami.

Stary komplet wypoczynkowy z lekko wytartą tapicerką lub w rozmaite wzory dobrze jest wymienić na bardziej elegancką sofę, sprawdzi się na przykład popularna i prosta w formie sofa Le Monde. Do koloru sofy możemy też dobrać zasłonki, a dekorowane, koronkowe obrusy zamieńmy na jednokolorowy bieżnik bądź w ogóle zrezygnujmy z przykrywania stołu. Nadmiar obrazów i zdjęć na ścianach dobrze jest też zastąpić jednym lub dwoma plakatami – świetnie sprawdzą się monochromatyczne krajobrazy bądź czarno-białe zdjęcia. Starych mebli nie musimy wymieniać, nawet jeśli są dość zniszczone. Alternatywą jest oklejenie ich nową okleiną – to szybki sposób na efektowne odświeżenie wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*