Ogród i dom

Porównanie właściwości twardych i bardzo miękkich łózek w sypialni pod kątem zdrowotnym

Porównanie właściwości twardych i bardzo miękkich łózek w sypialni pod kątem zdrowotnym

Luca Sammarco/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nocny odpoczynek jest tak samo ważny, jak inne aspekty zdrowego stylu życia. Jego jakość jest jednak w głównej mierze uwarunkowana przez odpowiednio dobrane łóżko sypialniane. Zatem, jakie materace wybierać i jak ich dobór wpływa na stan zdrowia człowieka, który je użytkuje? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego artykułu.

Najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie materaca

Na rynku znaleźć można niezliczoną ilość modeli materaców różniących się od siebie mnóstwem, mniej lub bardziej istotnych dla potencjalnego użytkownika, parametrów. Spośród możliwych do wybrania właściwości nowego łóżka tylko kilka ma jednak większe znaczenie dla jakości snu. Tak więc kupując nowy materac należy w pierwszej kolejności spojrzeć na jego twardość wyrażoną symbolem od H1 (miękki) do H4 (bardzo twardy). Należy bowiem zdawać sobie sprawę, iż użytkowanie łóżka źle dobranego pod tym względem może nie zapewniać wysokiej jakości snu, a wręcz być długoterminowo niebezpieczne dla zdrowia (zbyt miękki lub zbyt twardy materac nie gwarantuje odpowiedniej podpory kręgosłupa i zachowania jego fizjologicznych krzywizn).

Oczywiście, bezpieczeństwo i funkcjonalność materaca jest bardzo ważna. Nie można jednak zapominać również o jego estetyce. Na szczęście łatwo to połączyć, decydując się na wybranie na przykład tapicerowanych łóżek wyposażonych w wysokiej jakości, strefowe materace. Z ofertą takich modeli można zapoznać się między innymi na stronie internetowej https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-TAPICEROWANE/59.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*