Życie codzienne

Podział majątku po rozwodzie – od czego zacząć?

Podział majątku po rozwodzie – od czego zacząć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód formalnie kończy nasze małżeństwo. Ustaje wspólność majątkowa małżeńska, ale do podzielenia zostaje majątek, który zgromadziliśmy wspólnie w trakcie trwania naszego małżeństwa. Trzeba się nim podzielić. Dowiedz się od czego zacząć.

Podział majątku po rozwodzie

Zanim spiszemy umowę o podział majątku wspólnego zastanówmy się, co posiadamy. Nie musimy brać pod uwagę jedynie mienia o dużej wartości materialnej. Często dużo większe znaczenie mają dla nas przedmioty o wartości sentymentalnej, które chcemy zachować. Dlatego na początek warto zastanowić się czym zamierzamy się podzielić, a co pragniemy zostawić dla siebie. Następnie trzeba oszacować wartość każdego z tych przedmiotów. Nie musimy zatrudniać do tego rzeczoznawcy majątkowego, wystarczy wiedza ogólna o cenach przedmiotów danego rodzaju.

O podziale majątku po rozwodzie może zdecydować sąd. Pamiętajmy jednak, że nie będzie on badał co posiadamy, ale zda się na nasz osąd. Należy przedłożyć mu listę z wyszczególnionymi składnikami majątku i informacją, komu mają one przypaść. To trudne zadanie, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika, który wie, czego sądy oczekują. Jeżeli jesteśmy w konflikcie z byłym małżonkiem i nie chcemy się z nim spotykać, skorzystajmy z pomocy online, którą świadczą kancelarie takie jak na przykład http://www.kalicinski-kancelaria.com. Dzięki wsparciu profesjonalisty nasz podział może odbyć się w sposób jak najmniej dla nas bolesny, a zarazem jak najbardziej owocny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*