Technika i auto-moto

Na jakie awarie motocykla należy być przygotowanym?

Na jakie awarie motocykla należy być przygotowanym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliżający się okres wiosenno-letni, to doskonała okazja na dalsze wycieczki motocyklowe. Pora poczuć wolność i wiatr we włosach na własnych dwóch kółkach. Zanim jednak wyruszymy w podróż, warto przygotować się na ewentualne awarie motocykla, które zawsze mogą nas spotkać. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu się w odpowiedni komplet części zamiennych, nie zaskoczy nas żadna niespodziewana sytuacja na trasie. Sprawdzamy, jakie są najczęściej występujące awarie jednośladów podczas wyjazdów.

Instalacja elektryczna

Silnik motocyklowy nie jest w stanie pracować bez energii elektrycznej. Jest ona potrzebna do generowania iskry na świecach, a w nowszych pojazdach także do innych celów. Zasilanie sterownika silnika, wtryskiwaczy czy elektrycznej pompy paliwa – to wszystko jest konieczne, jeżeli maszyna ma działać poprawnie. Najczęstsza awaria elektryki to uszkodzenie regulatora napięcia w alternatorze. Gdy utracimy ładowanie, akumulator szybko wyczerpie się (zwłaszcza jadąc na światłach mijania) i maszyna odmówi posłuszeństwa. Warto zawsze mieć pod ręką zapasowy regulator, gdy wybieramy się nieco dalej od domu.

Przebita opona lub dętka

Opony motocyklowe nie są tak odporne na przebicia jak koła samochodowe. Wystarczy najechać na szkło lub gwóźdź, by bardzo szybko stracić całe powietrze. Warto więc posiadać zapasowe dętki, zwłaszcza gdy jeździmy starszym motocyklem. Można kupić je np. za pośrednictwem witryny https://www.stolmot.com/SIMSON-KR-SCHWALBE-DUO-c42. Nie zaszkodzi też mieć pod ręką podstawowe narzędzia, które pozwolą nam na dokonanie naprawy na trasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*